MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Mekanlar, Toplum » Sahan Orta Doğuya açıldı
Sahan Orta Doğuya açıldı


Sektöründeki liderliğini yeniliklerle koruyan ve dünyanın en çok bilinen restoranlar zinciri haline gelerek adından sıkça söz ettiren Sahan Restoranlar Zinciri Ortadoğu ülkelerine açıldı. Dondurulmuş Gaziantep yemekleriyle bir ilki başararak ünlü yemeklerimizi market raflarına çıkararak  ürünlerini Türkiye’nin birçok ilinde satışa sunan Sahan Ortadoğu ülkelerinden sonra dünyanın birçok ülkesine de ihraç ederek Türk ekonomisine katkı sağlayacak olan Sahan  kuzey ırak ve Komşu Ülkeler Fuarında yabancı konuklara yemeklerini tattıracak .

Gaziantep yemeklerini dondurarak önemli bir ilki başaran Sahan Ortadoğu ülkelerine açıldı. Gaziantep mutfağını bütün dünyaya sevdireceklerini ifade eden Sahan Grup Kurumsal Kimlik Danışmanı Gökçe Demir “Dünyanın birçok ülkesine dondurulmuş Gaziantep yemeklerini ihraç etmeye hazırlanan Sahan Ortadoğu ülkeleriyle anlaşma yaparak ilk ihracatını Ortadoğu’ya gerçekleştiriyor. kuzey ırak ve  Komşu Ülkeler Fuarında Gaziantep yemeklerini tanıtacak ve  ücretsiz  olarak yabancı konuklara ikram edeceğiz. Fuarda kurduğumuz stanta Gaziantep mutfağının en güzel yemeklerini konuklarımıza sunarken Arap ülkelerine de ihracat yapabilmek için gerekli bağlantıları kura n sahan ticari ilişkilerini geliştirmek için fuara katıldığını iletti . Türkiye’de ilk kez Gaziantep yemeklerini dondurarak önemli bir ilke imza atan Sahan Grup damak tadına önem verenler için Gaziantep yemeklerini birçok ünlü marketin raflarına çıkardı. Türkiye’nin birçok kentinde yok satan dondurulmuş Antep yemeklerinin dünya piyasasına açılmasının Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Sahan Kurumsal Kimlik Danışmanı Gökçe Demir “Yöresel mutfağımızın dünya piyasasına çıkarılması ve onlarca ülkeye ihraç edilmesi Türkiye için önemli bir ilk olduğu kadar Türk ekonomisine de büyük bir katkı sağlayacaktır. ihracatlarla bu güne k Ortadoğu ülkelerinden çok büyük talepler alıyoruz. Umuyoruz ki yakında bütün  Ortadoğu  Gaziantep yemeklerini sunacağız.” dedi.

 

Komşu ülkeler fuarının yıldızı Sahan olacak

Bugün açılışı gerçekleştirilecek olan 5. Komşu Ülkeler Fuarının yemek sektöründeki tek yıldızının Sahan olacağı bildirilirken yerli ve yabancı konuklara Gaziantep yemekleri ücretsiz servis edilecek. İçli Köfte başta olmak üzere birçok dünya fuarının gözdesi haline gelen Gaziantep yemekleri ücretsiz tattırılacak ve Sahan tarafından dondurularak market raflarına çıkarılan yemeklerin Arap ülkelerine de ihraç edilmesi için komşu ülke sanayici ve iş adamlarıyla sözleşmeler yapılacak. Fuar boyunca taze Antep yemeklerini stantlarında sunacak olan Sahan Restoranlar Zinciri fuar alanına kurduğu özel standıyla adından sıkça söz ettirecek

Galeri
📆 23 Haziran 2010 Çarşamba 13:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR