MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Okullar Açıldı, İlk Zil Çaldı

Okullar Açıldı, İlk Zil ÇaldıYeni eğitim öğretim yılı başladı. Yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bin öğretmen, bugün ders başı yaptı. Yaz tatilinin ardından öğrenciler arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bin öğretmen, bugün ders başı yaptı. Yaz tatilinin ardından öğrenciler arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı.

İstanbul’da ders başı yapan öğrenciler, sabah erken saatlerden itibaren yollara düştü. İlköğretim okullarındaki öğrencilerin büyük çoğunluğunun velileri ile okullara gittikleri görüldü. Okul bahçelerinde yaz tatilinin ardından tekrar arkadaşları ile biraraya gelen öğrencilerin büyük sevinç yaşadıkları gözlemlendi. Arkadaşlarını, öğretmenlerini ve okulu çok özlediklerini belirten öğrenciler yeni eğitim yılının kendileri için başarılı ve güzel geçmesi temennisinde bulundu.

Velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı oldukları görüldü. Anne ve babalar çocukları için hayırlı bir eğitim dönemi geçmesi dileğinde bulundu. Okullarda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürleri konuşma yaptı. Öğrencilerin kılık kıyafet ve disiplin kuralları konusunda uyarılarda bulunan okul yöneticileri öğrencilerin başarılı olmaları temennisinde bulundu.

Bu arada, okulların bulunduğu caddelerde zaman zaman trafik sıkışıklığı yaşandı.

📆 24 Eylül 2009 Perşembe 15:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR