MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Politika, Toplum » Saadet Partisi Masko’yu ziyaret etti
Saadet Partisi Masko’yu ziyaret etti


 “Saadet Partisi Sizi Dinliyor” programları çerçevesinde bütün kesimlere ulaşan Saadet Partisi, dünyanın en büyük mobilya sitesi olarak bilinen MASKO’yu ziyaret etti.

550 iş yerinin bulunduğu MASKO’yu gezerek  esnafa yönelik  anket çalışması yapan Saadet Partisi, ortaya çıkan sonuçları bir rapor haline getirerek kamuoyuyla paylaşacak.  Saadet Partisi daha önce de MODOKO, MODESA ve Çamlıca Mobilyacılar Çarşısı esnafına yönelik benzer bir çalışma yapmıştı.

“Saadet MASKO’yu dinliyor” anket çalışmasına katılan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı’yı ziyaret etti. Karcı’dan MASKO mobilyacısının sorunları hakkında bilgi alan Erol Erdoğan, ilk anketi de Karcı ile yaptı.

RAPOR HALİNDE AÇIKLANACAK

Saadet Partisi’nin Türkiye’nin partisi olduğunu ve bunun içinde herkese ulaşma gayreti içinde olduklarını belirten Erol Erdoğan, “Sorunları yerinde tespit edip sorun yaşayanların da çözüm önerilerini alarak ona göre çalışmalar yürütüyoruz. Sektörel bazlı anket çalışmalarımızın yanı sıra, kadınlara, köylülere ve çiftçilere yönelik de çalışmalarımız oldu. Tüm bu anket çalışmaları bir rapor haline getirilecek ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından kamuoyuna açıklanacak” dedi.

VERGİLER ÇOK YÜKSEK

Mobilyadaki yüzde 18’lik KDV’nin oldukça yüksek olduğunu vurgulayan MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı, pırlanta esprisi de yaparak,  “Mobilyaya uygulanan yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 5 ya da 8’e indirilmesi en büyük talebimiz. Tabi KDV’nin hepten kalkmasını isteriz ama biz pırlanta satmıyoruz, pırlanta satsak belki vergiler hepten kalkar” dedi. Karcı, belediyenin yaptığı yüzde 300’lük emlak vergisi artışının da MASKO mobilyacısını ayrıca olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

YABANCI MARKALARA KOLAYLIK SAĞLANIYOR

MASKO’nun 4 bin kişiye istihdam sağladığının altını çizen Karcı, yabancı markalara sağlanan tanıtım kolaylığının kendilerine gösterilmemesinden şikayetçi oldu. “Yabancı markalar yollar üzerine tabela koyabiliyor ama ‘Dünyanın en büyük mobilya kenti” denilen MASKO için yollara yön tabelası koyamıyoruz” diye konuşan Karcı, kampanyalarında ayrıca haksız rekabete yol açtığını dile getirdi. Karcı, teşvik sıkıntısı yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Galeri
📆 22 Haziran 2010 Salı 15:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR