MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kadıköy’de babalar da karnelerini aldı!
Kadıköy’de babalar da karnelerini aldı!


Kadıköy Belediyesi’nin Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle sürdürülen Baba Destek Programı’nı başarıyla tamamlayan 9 baba çocuklarıyla birlikte sertifikalarını aldılar.  Çocuklarıyla doğru iletişim kurmaları amacıyla düzenlenen 10 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayan babalar, sertifikalarını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün elinden aldılar. Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkan Öztürk, ailelerin iş yoğunluğundan ve yorgunluktan bazen çocuklarına yeterince ilgi gösteremediğini ancak bunu fark etmediklerini söyleyerek, böyle bir eğitimin amacının da bu farkındalığı yaratmak olduğunu belirtti. Bu eğitime katılma cesareti gösterdikleri ve vakit ayırdıkları için teşekkür eden Öztürk, babaları tek tek tebrik etti.

 

Öztürk, belediyenin bu tür eğitimlere devam edeceğini de vurguladı. Törene çocukları ve eşleriyle katılan babalar da eğitimden çok büyük faydalar edindiklerini, aslında farkında olmadan çocuklarına yanlış davranışlarda bulunduklarını bunu da eğitimde öğrendiklerini dile getirdiler.

Baba Destek Programı (BADEP), babaya destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bilimsel bir yetişkin eğitim programı. Katılımcı ve yüz yüze eğitim tekniklerinin kullanıldığı program babaların çocukla iletişimini sağlıklı kurmasını ve çocukların gelişimlerini desteklemeleri için babalarda davranış değişikliği oluşturmayı amaçlıyor. Baba Destek Programı’na 3-11 yaşları arasında çocukları olan, okuma yazma bilen her eğitim düzeyinde baba katılabiliyor. 10 haftalık programla babaların çocuklarıyla paylaşımlarını arttırmaları ve birbirlerini anlamaları hedefleniyor.

Galeri
📆 18 Haziran 2010 Cuma 16:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR