MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Ataşehir Meclisi’ni Ataşehirliler doldurdu
Ataşehir Meclisi’ni Ataşehirliler doldurdu


Ataşehir Belediyesi tarafından startı verilen Halk Günlerinin ilkine katılan Ataşehirliler, sorunlarını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye iletip, çözüm yollarını birlikte aradı.

Ataşehir Belediyesi’nin, Ataşehir halkının sorunlarının öğrenilmesi ve en kısa süre içerisinde çözümlenmesi için sürdürdüğü “Mahalle Toplantıları” ve “Özel Randevu” sistemine bir de “Halk Günleri” eklendi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Halk Günlerinin ilkinde Ataşehir Belediye Meclisi encümenleri ve üyelerinin bir araya gelip ilçe hakkında karar aldığı koltuklara, Ataşehir halkını oturttu ve sorunlarını dinledi. Her ayın 16’sında yapılacak Halk Günlerinin ilki Ataşehirlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Üç buçuk saat süren toplantıda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri vatandaşların şikayetlerini dinledi ve sorunlar hakkında Ataşehirlileri bilgilendirdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir ve ülke genelinde en büyük sorunun işsizlik olduğunu bildiğini ancak şu an Ataşehir Belediyesi’ne iş için yapılan başvuru sayısının 20 bini geçtiğini söyledi.

Her gün ortalama 500 vatandaşın kendisiyle görüşmek için randevu istediğini vurgulayan Başkan İlgezdi, “Bu imkansız durumda her gün 500 vatandaşla görüşsem bile her bir Ataşehirliye üç, dört yılda bir sıra geliyor. Yeni bir belediye olarak Ataşehir için yapacağımız çok şey var. Kenti yeniden planlamak zorundayız. Bu sebeple Ataşehirlilerle böyle kalabalık toplantılarda bir araya gelerek yapacağımız işler için zaman kazanmalıyız” dedi.

Daha çok Ataşehir’deki mahallelerin imar, temizlik, veteriner ile ilgili sorunlarının karşılıklı konuşulduğu toplantıların ikincisi Temmuz ayının 16’sında yapılacak.

Galeri
📆 17 Haziran 2010 Perşembe 10:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR