MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş » Güneş Gözlüğü Boyutları Hakkında

Güneş Gözlüğü Boyutları HakkındaGüneş Gözlüğü Boyutları Hakkında

Gözlüklerin nasıl seçileceği konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yüze uygun doğru boyutta güneş gözlüğü seçimidir. Gözlüklerin modelini, özellikle ülkemizin sokaklarında bir kenara koyalım, en göze çarpan konu, olması gerekenden küçük veya normalden büyük gözlük kullanıldığıdır. Özellikle online alışveriş yaparken yüze uygun gözlük seçimi yapmak ne kadar zor olduğumuzu bilgi sahibi olmayan ziyaretçiler için zordur, bu yüzden konumuz güneş gözlüklerinin de boyutları olduğu ve bedenlere ayrıldığının bilinmesi gerekir.

 

Gözlük boyutları nelerdir?

Gözlükleri incelediğinizde, saplarında birçok sayı yazdığınızı fark edeceksiniz. Bu rakamlar size gözlük hakkında boyut bilgisi verir, burun Köprüsünün genişlik durumu ve SAP uzunluk bilgilerini verir. Genellikle ilk sayı gözlüklerde kullanılan camın genişliği hakkındaki milimetredir. Başka bir deyişle, gözlüklerde kesilmiş camın genişliği bilgisini verir. Daha büyük gözlük kullanmak istiyorsanız, daha büyük milimetrik kodlara sahip gözlüklere yönelmeniz gerekmektedir. Cam genişlikleri kulplarda 40 ila 62 arasında değişir. Bizi ilgilendiren ikinci sayı, ortada 14 ile 24 arasında olan burun Köprüsü arasındaki mesafedir. Başka bir deyişle, kabaca iki cam arasındaki mesafeyi söyleyebiliriz. Bu rakam milimetre olarak ifade edilir.

Yani, kemerli büyük bir burnunuz varsa, burun aralığı daha büyük güneş gözlüklerine bakmalısınız. Son sayı, sap numarası, sapın uzunluğudur, milimetre cinsinden anlayacaksınız. 120 ve 150 mm arasındaki ölçülen kök uzunluğu doğrudan yüzün boyutuyla ilgilidir. Büyük bir yüzünüz varsa, daha uzun gözlüklerle imajınızı daha iyi tazeleyebilir daha konforlu kullanım sağlayabilirsiniz. Özetle, kendi yüzünüzün boyutuna veya güneş gözlüğü boyutuna bağlı olarak, bu sayılardan yararlanarak yüzünüze daha uygun olan gözlükleri daha kolay seçebilirsiniz.

 

Optikavm ile Güneş Gözlüğü Seçimi Çok Basit

Optikavm sitesine gelen ziyaretçilerimiz tamamı ile kaliteli gözlükler ile karşılaşmaktadır. Dünyaca ünlü markalar, kaliteli malzeme seçimi ve yüz şekline uygun gözlük seçimi hakkında ipucu veren sitemiz kişilere konforlu çözümler sunabilmektedir.

Erkek ve bayan güneş gözlükleri olarak 2 ana kategoriye ayrılan sitemiz her yüz şekline uygun binlerce seçenek barındırmaktadır. En yeni ürünler ve en güncel moda güneş gözlükleri ile sizleri sitemizi ziyarete bekliyoruz.

 

📆 22 Ekim 2018 Pazartesi 10:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR