MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » 8.Kadıköy Sanat Günleri final yaptı !
8.Kadıköy Sanat Günleri final yaptı !


Genç Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği’nin Kadıköy Belediyesi’nin teknik destekleri ile 2 Nisan’dan buyana gerçekleştirdiği 8.Kadıköy Sanat Günleri geçtiğimiz hafta sonu Özgürlük Parkı’nda final yaptı.

 

2-3-4 Nisan tarihleri’nde Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda Gençlik Konserleri ile başlayan 8.Kadıköy Sanat Günleri’nde 9-16 Nisan tarihleri arasında Barış Manço Eğitim Kültür Merkezi’nde.  Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin mimarı olan Foto Amele ekibi ile birlikte “GÖRDÜKLERİM” adlı bir karma fotoğraf sergisi, Kısa Film Gösterisi, Ülkü Erakalın’ın 60.Sanat Yılı, Erol Günaydın’ın 55.Sanat Yılı Etkinlikleri gerçekleştirilirken Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde Türk Sineması haftası sebebi ile Halit Akçatepe’nin de katılımı ile MAVİ BONCUK adlı Türk Sinema Filmi’nin yeniden gösterimi, 18 Mayıs’da 20’yi aşkın şairin katılımı ile YAŞAYAN ŞAİRLER BULUŞMASI, 28 Nisan 7 Mayıs tarihlerinde GÖNÜLDEN YANSIMALAR adlı karma resim sergisi gerçekleşti.

8.Kadıköy Sanat Günleri final etkinlikleri ise her zaman ki klasiği bozmayarak Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda düzenlendi.

11-12-13 Haziran tarihlerinde düzenlenen etkinliklerin ilk gününde genç müzisyen Hikmet Odacı’nın piyano dinletisi, Devrim Özgür Kaytaz’ın Tiyatro Gösterisi ve Gitar Dinletisi ile Bülent Yüksel’in Nostalji konseri gerçekleşirken fotoYAK’ın hazırladığı Fotoğraf gösterileri ise ilgi ile izlendi.

Cumartesi akşamı ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri’nin Türk Halk Müziği Korosu ve Klasik Müzik Orkestrası’nın konserleri beğeni toplarken Tiyatro Grupları’nın sahneye koyduğu “Haybeden Gerçeküstü Aşk” adlı oyun ise ilgi ile izlendi. Gecenin finalinde ise Türkiye’de Greek Müziğinin yeni kraliçesi GÖKNUR Zorba Geceleri adlı 2.albümünün ilk Konseri’ni Kadıköy Halkına verdi 1500 kişinin katılımı ile 3 saat süren etkinlikte ayrıca Hatırla Sevgili Dizisi’nde başarı ile canlandırdığı Deniz Gezmiş rolü ile ünlenen genç oyuncu Barış Koçak, yönetmen Selçuk Ataman, Yönetmen Tolga Öztorun, Fotoğraf Sanatçısı Ayşe Küçükkurt ve Kadıköylü öğrencilere verdikleri başarılı sanat eğitimlerinden dolayı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Kurucusu Murat Özteke’ye  Genç Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği Onur Kurulu Üyesi Kamuran Sağol tarafından birer plaket takdim edildi.

Organizasyon’un mimarı Genç Sanatçılar Derneği’nin başkanı Gökhan Karaduman “ 3 ay süren 8.Kadıköy Sanar Günleri’nin finalini 3 güne sığdırmaya çalıştık 8 yıl evvel Özgürlük Parkı’nda başlayan bu etkinliği bu yıl ne kadar ilçe geneline yaysak da yine aynı parkta devam ettirmek bizler için çok önemliydi, etkinliğimize destek olan Kadıköy Belediye Başkanımız Selami Öztürk , Özel Kalem Müdürlüğü, Özgürlük Parkı yönetimi ve tüm personeli, İdari İşler ekibinden Cavit Sarışen başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına. Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, TUDEM yayıncılık, Cambridge College ve antoloji.com’a ve 2 Nisan’dan buyana 8.Kadıköy Sanat Günleri’nde yer alan tüm sanatçı dostlarıma, büyüklerime teşekkürü borç biliyorum. 9.Kadıköy Sanat Günleri’nde daha da sanat dolu zamanlar geçirmek dileği ile.” Şeklinde konuştu.

Galeri
📆 15 Haziran 2010 Salı 12:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR