MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ataşehir’de engellilere destek verenlere plaketleri verildi
Ataşehir’de engellilere destek verenlere plaketleri verildi


Ataşehir Tane Tane Kapakları Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” projesi’ne katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri verildi.

 Ataşehir Belediyesi tarafından hem çevreye hem de engellilere fayda sağlamak için başlatılan “Ataşehir Tane Tane Kapakları Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” projesi’ne katkı sağlayanlara plaketleri düzenlenen törenle verildi.

Toplanacak her bir ton kapak ile engelli vatandaşlara dört adet tekerlekli sandalye sağlanacak olan proje ülke çapına da yayıldı. İzmir Ege Üniversitesi’nden Ordu Fatsa Anadolu Lisesi’ne kadar, Ankara, Kırklareli, Siirt, Kocaeli başta olmak üzere çok sayıda il ve ilçede toplanan kapaklar Ataşehir Belediyesi’ne ulaşmaya başladı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin ödül törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, Hüseyin Hışman ve Zafer Nuhoğlu ile birlikte belediye birim müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç, Dünya Engellileri Genel Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, Genel Başkan Yardımcısı Sündüz Göktepe, Sakatlar Derneği Genel Başkanı Vedat Osmanoğlu, Dünya Engellileri ve Dostları Gelişim Derneği, Ataşehir Gönüllüleri Derneği, CHP Ataşehir Kadın Kolları, Futbolcu Tanju Çolak, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr Nurselen Toygar ile ilçedeki anaokulu, ilköğretim ve lise öğrencileri yer aldı.

Projenin Ödül Töreninde projeye destek sağlayan Haber Türk Televizyonu, Haber Türk Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Dünya Engellileri ve Dostları Gelişim Derneği, Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi, TEB Ataşehir Lisesi, Celal Yardımcı İlköğretim Okulu, Fetih İMKB İlköğretim Okulu, CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr Nurselen Toygar, Ataşehir Gönüllüleri Derneği, Salon Vals ve Polat Renaissance Otel’e plaketleri verildi. Törende bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; Yüzde 70’i gecekondu olan, alt yapısı bulunmayan Ataşehir’i sağlıklı yaşanabilir bir kent yapmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurguladı. Başkan İlgezdi, özellikle sağlıklı bir dünya ve sağlıklı temiz çevrede yaşamak, çocuklara yaşanabilir bir dünya ve ilçe yaratmak için Çevre Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalara özel bir önem verdiklerini söyledi.

Başkan İlgezdi, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu kampanyaya gösterdiği ilgi bizi mutlu etti. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 14 Haziran 2010 Pazartesi 15:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR