MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Ataşehir Örnek Deresi’ne çelik köprü yapılıyor
Ataşehir Örnek Deresi’ne çelik köprü yapılıyor


Ataşehir Belediyesi yoğun yağışlarda tıkanarak sel baskınlarına sebep olan Kurbağlı Dere’nin Örnek Mahallesi bölümünde üzerinde bulunan Tamirhane  Köprüsü’nü yıktı.

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İstanbul Anadolu Yakası’nda aşırı yağışlarda tıkanarak sel baskınlarına ve bir işçinin düşerek kaybolmasına neden olan Kurbağlı Dere’nin üzerindeki Tamirhane Köprüsü’nü yıktı. Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için Kurbağlı Dere üzerine dere seviyesinden 3 metre yüksekliğinde, çelik kontrüksiyondan yeni bir köprü yapılacak.

Yağışlardan en çok etkilenen Örnek Mahallesi’nde dünde incelemelerini sürdüren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bu bölgede dere taşma nedenlerinden birinin Tamirhane Köprüsü olduğunu belirlediklerini açıkladı. Teknik danışmanlarıyla da durum değerlendirmesi yapan Başkan İlgezdi, bu köprünün yıkılarak  yeni bir köprü yapılması için harekete geçti.

 

Bu sabah erken saatlerde de Tamirhane Köprüsü’nün yıkım çalışmaları başlatıldı. Yıkım ve yeni köprü çalışmaları gerçekleştirecek olan Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü  Deniz Kutlu: “Örnek Mahallesi’nden E-5 Karayolu güzergahını kullanıp işine, okuluna ya da hastaneye gitmek isteyen vatandaşlarımız  bu köprüyü yoğun olarak kullanıyor. Buraya 10 gün içerisinde çelik kontrüksiyondan yeni bir köprü yapacağız. Vatandaşlarımızda köprü yapım aşamasında sıkıntı yaşamasınlar diye ücretsiz olarak ring seferleri yapan araçlarımız çalışıyor. Yeni köprü derenin her iki yakasına yapılacak ayak üzerinde olacak. Böylece ortada bir bacakta olmayacağı için derede köprü nedeniyle yoğun yağışlarda tıkanma olmayacak. Eski köprü üç ayak üzerine kurulmuştu. Ayaklardan biri ortada olduğu için suyun getirdiği çamur ve çöpler burada tıkanmaya sebep olmuştu. Yeni köprüde böyle bir sorun yaşanmayacak” dedi.

Galeri
📆 11 Haziran 2010 Cuma 17:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR