MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » % 80’imiz ‘Dindarım’ Diyor, % 5’imiz Kuran’ın Anlamına Bakıyoruz

% 80’imiz ‘Dindarım’ Diyor, % 5’imiz Kuran’ın Anlamına BakıyoruzKurulduğu 2007 yılından bu yana, toplumun Kuran’ı anlayarak okumasını sağlama amaçlı çalışmalarını sürdüren Kuran’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu, ANAR araştırma şirketine yaptırdığı anket çalışmasında çarpıcı sonuçlara ulaştı.

12 İlde 2 bin 224 denekle birebir görüşme yoluyla yapılan anketin en çarpıcı sonuçlarından biri de toplumun % 79,8’i kendisini ‘dindar’ olarak görürken, sadece % 4,9’unun düzenli olarak Kuran’ın mealini okuyor olması gerçeği.

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in insanlığa verdiği mesajın ülkemizde de en iyi şekilde anlaşılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Kuran’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, bu sonuçtan hareketle Türkiye’de ilk defa Kuran-ı Kerim’i ve mealini güzel okuma yarışması düzenleniyor.

Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanan KAB Platformu, Türkiye’nin 41 ilinden yüzlerce kişinin katılacağı Kuran-ı Kerim’i ve yüce mealini güzel okuma yarışması düzenliyor. Kuran-ı Kerim mealinin de yarışma kapsamına katılmasının temel amacı ise İlahi mesajın en öz biçimde anlaşılabilmesini sağlamak…

KAB Platformunun düzenlediği yarışmayı ülkemizde her yıl düzenlenen diğer Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarından ayıran nokta ise ilk kez Kuran-ı Kerim’in mealinin de anlama uygun şekilde okunması şartının getirilmesi.

Kuran Tilaveti, Sabahın Esrarına Karışacak…

KAB Platformu’nun düzenlediği ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan yarışmanın eleme ve final safhalarının tamamı Sabah namazını müteakip organize edilecek. Böylece, Türkiye’nin dört bir yanındaki Kuran bülbüllerinin sesleri, seher vaktinin esrarına karışacak.

Türkiye’nin 7 bölgesinde düzenlenecek olan yarışmaların il finalleri 15 Kasım’da, bölge finalleri 7 Şubat- 18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olup yarışma finali ise 30 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek.

📆 17 Eylül 2009 Perşembe 10:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR