MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Maltepe’de pazar yeri denetimi yapılıyor

Maltepe’de pazar yeri denetimi yapılıyorMaltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe pazarlarını sıkı denetime aldı. İlçe pazarlarında halkın daha rahat ve düzenli alışveriş yapabilmesi için, Zabıta Müdürlüğü bir dizi önlem aldı. Pazar yerlerinde tezgah aralarına yeni bir düzenleme getirildi.

Maltepe Belediyesi  Zabıta Müdürlüğü ,teşhirdeki malların belirlenen sınırları aşmaması, halkın geliş geçişine engel olmaması için, esnafı daha sık uyarıyor. Yeni düzenlemede esnafın daha rahat tezgah açması sağlanırken, etiketsiz malların tezgaha konması artık daha sıkı şekilde kontrol ediliyor. 

Maltepe Belediyesi’nin Pazar yerindeki bir diğer kontrolü ise Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılıyor. İki müdürlük tarafından koordineli olarak yapılan çalışmada tezgah açan peynir, zeytin ve yufka satış yerleri denetleniyor. Bu tezgahlarda hijyen kurallarına uygun buzdolaplarının çalışması, satış yapan personelin uygun kıyafetlerle satış yapıp yapmadığı denetleniyor. Satılan yiyecek maddelerinin tahlilleri de sık sık yineleniyor.

📆 04 Haziran 2010 Cuma 16:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR