MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Bostancı, Erenköy, Etkinlikler, Flaş, Göztepe, Toplum, Zühtüpaşa » Kadıköy’de Dünya Çevre Günü kutlandı
Kadıköy’de Dünya Çevre Günü kutlandı


Kadıköy Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü Özgürlük Parkı’nda Çevre Şenliği ile kutladı. Çeşitli ilkokulların öğrencilerinin, çevre koruması ile ilgili çalışma yapan Sivil Toplum Kuruluşlarının da katıldığı çevre günü kutlamasının açılış konuşmasını Kadıköy Belediyesi Çevre Kontrol Müdürü Şule Yardım yaptı. Yardım, Kadıköy Belediyesi’nin çocuklara daha temiz bir çevre bırakmak için çalışmalar yaptığını hatırlatarak, çocuklardan bunlara destek vermelerini, katkı sağlamalarını istedi.

Özgürlük Parkı Piknik Alanında çimler üzerinde yapılan çevre günü etkinliklerinde ilk olarak Çevko’nun desteğiyle FYM Özel Tiyatro Grubu “Çevreci Kedi Çevki” adlı oyunu oynadı. Ambalaj atıklarının, çöpe atılacak atıklar olmadığı bilincini aşılayan oyuna çocuklar, büyük ilgi gösterdi. Simay Bodur yönetiminde Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri bünyesinde çalışmaları sürdüren çocuklardan oluşan Pantomim gösterisi de beğeni ile izlendi. Kutlama, Öğrenciler arasında düzenlenen çeşitli yarışmalar ile devam etti. Çocuklar, çimler üzerinde yapılan çuval yarışı, mandal toplama yarışında hem keyifli anlar yaşadılar, hem de Özgürlük Parkı’nda piknik yaparak doğanın tadını çıkardılar.

 

Kadıköylü Çocukların “Çevreci Çuval”  Yarışı

 

Kadıköy Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, Özgürlük Parkı’nda düzenlenen Çevre Günü Etkinliği ile kutladı. Birçok ilköğretim okulu öğrencilerinin katıldığı çevre günü kutlamasında, minikler önce Çevko’nun desteğiyle sahnelenen Çevreci Kedi Çevki adlı oyununu izlediler. Ambalaj atıklarının, çöpe atılmadan toplanmasını ve geri dönüşümünün yapılması fikrinin aşılandığı oyunu ilgi ile izleyen öğrenciler, ambalaj atıklarını ayrı toplayarak, çevreyi koruyacakları sözünü verdiler. Pantomim gösterisi, bez torba atölyesi gibi etkinliklerin yapıldığı kutlamada, minikler en çok çuval yarışında eğlendiler. Kadıköy Belediyesi’nin 1 Martta uygulamaya koyduğu Plastik Torbaya Hayır kampanyası çerçevesinde hazırlanan Çevre Dostu Bez Çuvalların içine girerek, yarışan minikler, hem çevreye dikkat çektiler, hem de gönüllerince eğlendiler.

 

Çevre ödülleri de dağıtıldı

 

 Kadıköy Belediyesi, Çevko ve Kadıköy Gönüllüleri Sanat Atölyeleri’nin ortaklaşa düzenlediği Çevre günü kutlamalarında, yaptıkları çalışmalarla çevreye katkı sunan kişi ve kurumlara da ödüller dağıtıldı. Kadıköy ilçe sınırları içinde en çok ambalaj atığı toplayan Göztepe İlköğretim Okulu, Erenköy İlköğretim Okulu, Baytur Konutları, Hukukçular Sitesi, Reşat Paşa Koru Sitesi ödüllerini Çevre Müdür Şule Yardım’ın elinden aldı.

Kadıköy de en çok atık pil toplayarak birinci olan İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu, ikinci olan İkbaliye İlköğretim Okulu ile üçüncü olan Özel Irmak İlköğretim Okulu öğrencileri de ödüllerini aldılar. Zühtüpaşa Mahalle Muhtarı Harika Develioğlu da Atık Yağ toplanması konusundaki çalışmalarından dolayı ödüllendirilirken, Kriton Curi Gönüllü Evi de atık yağ toplama çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.  Öte yandan Bostancı Gönüllüleri de Gönüllü Evi’ndeki Çevre Dostu Torba Atölye çalışmaları nedeniyle ödüllendirildi.  Çevre Günü kutlamasına destek veren, Çevko,  Acıbadem Carrefour-Sa, GreenCat ve Aksoy Plastik’e de katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

Galeri
📆 04 Haziran 2010 Cuma 15:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR