MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Maltepe’de iki ayda büyük başarı
Maltepe’de iki ayda büyük başarı


Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu Ankara’da katıldığı Korolar Şenliği’nde gönülleri fethetti.

Türkiye’de tek olan ve Polifonik Korolar Derneği tarafından bu yıl on beşincisi düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği’ne katılan Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu, 94 koronun sahne aldığı şenlikte sadece iki aylık bir çalışmayla gösterdikleri yüksek performanstan ötürü “Çocuk şarkısı yorumlama” da başarı ödülüne layık görüldüler.

Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda beş gün süren şenliğin son günü sahne alan Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu, çocuk şarkıları ve Karadeniz türküsünün yanı sıra seslendirdikleri “Koganemuşi” adlı Japonca şarkıyla izleyenleri hem şaşırttı hem büyüledi.

Yedi şarkı seslendiren Çocuk Korosu’nu izleyen akademisyenler, Korolar Şenliği’ne ilk kez katılan Maltepeli çocukların yakın gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarını gördüklerini söylediler. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e tebriklerini ve selamlarını gönderen akademisyenler, diğer belediyelere çok güzel örnek olduklarını ifade ettiler.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı öğretim görevlileri Atilla Çağdaş Değer ve Çiğdem Aytepe tarafından çalıştırılan Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu, Polifonik Korolar Derneği Başkanlığını yürüten Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Koro Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Apaydın’dan da övgü dolu sözler aldı.

Şenlik sonrası Anıtkabir’i ziyaret eden çocuklar, Aslanlı Yol’un merdivenlerini Faik Canselen’in “İzindeyiz” marşını söyleyerek çıktılar. İstanbul’a vardıklarında kendilerini “Sizinle gurur duyuyorum” sözleriyle karşılayan Maltepe Belediye Başkanı ve projenin mimarı Prof. Dr. Mustafa Zengin tüm öğrencileri tek tek tebrik edip, toplu fotoğraf çektirdi.

Galeri
📆 01 Haziran 2010 Salı 12:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR