MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Sense Renaissance ile yeniden doğmanın hikayesi…
Sense Renaissance ile yeniden doğmanın hikayesi…


Şehrin göbeğinde  strese meydan okuyan bir mekan, saklanan küçük bir cennet gibi  sense  Renaissance.Her yanı tuzlarla kaplı  sihirli bir oda içerisinde geçireceğiniz dakikalarda  dışarıdaki her şeyi unutabilir,  aynı zamanda  Sense Renaissance’da  uygulanan  floating okyanus terapisi, tuz mağarası terapisi, ınfrared sauna , holistic  healing  terapileri ile   yeniden doğmanın hikayesini yaşayabilirsiniz.

Tuz mağaralarının keşfedilişi   II. Dünya savaşına dayanıyor .   II. Dünya savaşında  sığınak olarak  kullanılan  tuz madenlerinde  uzun süre kalan  vatandaşların astım ve diğer  solunum  hastalıklarından  arındıkları tespit edilir.Zamanla  tuz odaları  geliştirilerek   tüm  Dünyada yaygınlaşır.Böylece  herkes  tuz  mucizesinden  yararlanabilme  imkanı   elde etmiş olur.  Ayrıca  odada  bulunulan lambalar, tuz  mağaralarından  çıkarılan kaya tuzlarının  içlerinin  oyulmasıyla oluşmaktadır.Lambanın yanmasıyla,   tuzdan   yayılan  iyonlar  rahat  uyku uyumaya yardımcı  olmakla birlikte, astım tedavisinde de yarar   olabiliyor .

Sense  Renaissance’da    uygulanan   terapiler

Floating ( okyanus)  terapisi

Okyanus terapisinin özelliği  Türkiye de ilk defa sense de  olması, bir ilk özelliği taşıyan bu mekanizma  İngiltere’den  ithal edilip siz değerli  misafirlerinin hizmetine sunulmasıdır.

Floating   loş ve sessiz bir ortamda  hiç çaba sarf etmeden  ikinci bir kişinin teması olmadan  sağlanan doğal bir tedavi yöntemidir

Floating  havuzu  33.5-35.5  C  sıcaklığında  ve sadece 30 cm  derinliğinde  özel tasarlanmış bir   havuzdur. Suya katılan epsom tuzu  sayesinde, vücudunuz  hafifler ve yerçekiminin sıfıra inmesi ile  zihninizde özgürce uçma hissi olur.

Floating  terapisinin faydaları

Beynin  ürettiği  toksin ve atıklar  ile streste  azalma  sağladığı  ve böylece  buna bağlı  hastalıklarda   riskin azaldığı bilinmektedir.

Floating   sonrası hissedilen  mutluluk ve yenilenme hissinin yanı sıra  temiz bir zihin, hafıza ve  konsantrasyon  yeteneğinde   gelişme ve duyma   hissinde  kesinleşme  gibi bir çok  olumlu  etkileri de vardır.

Tuz mağarası  Halo terapi

Tuz mağarası yer,tavan ve duvarlar olmak üzere  kuru kristal tuzuyla  kaplanmıştır.Mağarada  bulunulan   sirkülasyon makinesi  havaya  gözle görülmeyen  tuz  partikülleri  püskürtür  bu partiküller  solunum yoluyla  ilk önce  ciğerlere ve  daha sonra  vücudun  diğer  noktalarına ulaşır.

Tuz mağarası halo terapinin  faydaları

Halo terapi soğuk algınlıklarında  öncesinde ve sonrasında  bağışıklık sistemini güçlendirir .Astım, bronşit, sinüzit, KBB, ve cilt  rahatsızlıklarında  çok rahatlatıcı  bir etkiye sahiptir.Solunum  yollarında  sağladığı  rahatlatıcı etki  sayesinde uykusuzluk,stres  konsantrasyon bozukluğu gibi  sorunlarınızın ortadan kalkmasına da yardımcı olur.

Infrared Sauna

Infrared sauna  havayı fazla ısıtmadan  direkt vücuda etki eder.Yaşanan terleme  vücudumuzun zararlı toksinlerden  kendinin arındırmasını sağlar .Geleneksel sıcak taş saunalarda oluşan  yoğun buhar bazılarımız için  nefes almayı zorlaştırabiliyor Infared saunada  geçirdiğiniz bir seansta  ferah bir ortamda  sadece oturarak  yüzlerce kalori yakabilir ve zararlı toksinlerden  arınabilirsiniz.

Infared Saunanın faydaları

Kalori yakar ve kiloyu kontrol eder, kan dolaşımını hızlandırır,ağrıları hafifletir,deriyi yeniler ve bağışıklık sistemini  kuvvetlendirir,stres ve yorgunluğu azaltır, toksinleri ve mineral atıkları  vücuttan atar.

Holistic  Healing

Aynı zamanda  yaşam koçu Gülay KIŞLAK ile  birlikte   kişisel sorunlarınızı çözebilir  NLP,EFT  gibi  tekniklerden  yardım alabilir ,enerji çalışmalarına katılabilirsiniz.

Psikolojik  ve  Fiziksel sorunların iyileştirilmesinde   NLP  ve EFT  tekniklerinden yararlanılıyor.Bu teknikler  danışanların kendilerinin de öğrenip    yaşam  boyu  kullanabilecekleri  etkin ve  kolay  öğrenilebilir  kendi kendine de uygulanabilir tekniklerdir.

NLP   ve  EFT  teknikleri ile  destek olunan konular


İş hayatınızda: Stres,başarı veya  başarısızlık korkusu, reddedilme korkusu, toplum önünde  konuşma korkular ve fobiler

Sınav stresi: Hiperaktivite, Konsantrasyon ve motivasyon sorunları .Olumsuz alışkanlıklar ( kilo   problemleri   ,alkol ve sigara bağımlılığı,tırnak yeme,vs). Duygusal hastalıklar…

Enerji çalışmaları

Reiki ve  kundalini reiki uygulamaları,  reiki ve kundalini reiki ile enerji blokajlarını açma, çarka dengelemesi, meditasyon çalışmaları  içsel  farkındalık.

Görüldüğü üzere gerçektende  sense Renaissance ile   yeniden doğmanın hikayesini yaşayabilir hizmete sunulan bu  muhteşem imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Sunay TÜFEKÇİ

Galeri
📆 11 Haziran 2010 Cuma 11:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR