MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika, Toplum » Çelik:’’ DSHP ECEVİT’in partisi olmaya devam edecektir. ‘’
Çelik:’’ DSHP ECEVİT’in partisi olmaya devam edecektir. ‘’


Dshp İstanbul İl Başkanı  Çelik  Ecevit ve partiye yapılan saldırılara açıklık getirdi.Çelik şu açıklamalarda bulundu: 

Duayen Siyasetçi Genel Başkanımız Sn. Rahşan ECEVİT yine siyaset dersi veriyor. ECEVİT’in adını kullanarak siyaset yapanlar, unutmasınlar ki hayatta olan gerçek ECEVİT var. Onun partisi olan DSHP de gerçek ECEVİT Partisidir.

DSP Genel Başkanı Sn. Masum Türker; kendisine güveni yok, takım arkadaşlarına inancı yok, başarısızlıklarla dolu bir kadro ile yol almaya inatla devam ederken, her fırsatta çıkıp ECEVİT’in adına sarılmasına bir anlam vermek mümkün değildir. Partilerinde ECEVİT’in hiçbir varlığının, dürüstlüğünün, ilkelerinin kalmadığını bildiği halde ECEVİT adından medet ummaktan başka bir işe yaramıyor. Anayasa Mahkemesine kadar sürüklenen bir partide ECEVİT’den söz etmek abesle iştigaldir. 

Masum Türkerli bir DEMOKRATİK SOL ‘un mümkün olamayacağını göremeyenler er yada geç anladı veya anlayacaktır. DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bülent Ecevit’in Partisinin DSP Olduğunu ve Ecevit’in Düşüncelerine Gönül Verenlerin DSP’de Yoluna Devam Ettiğini Söyledi. “ Masum Türker: Ecevitçiler DSP’de Kaldı, Rahşancılar Ayrıldı” diyor.

Bizler gerçek  ECEVİTÇİLERİZ. Bizler insanları bölen zihniyetlerin yanında değiliz. Yaptığı  açıklamalarda bile ayırımcılık yapan bir Genel Başkan olabilir mi?                         “ECEVİTÇİ- RAHŞANCI” ayrımcılığı ne demektir? “RAHŞAN” diye hitap ettiğiniz insan zaten  “ ECEVİT “ değil mi? Sizi anlamak mümkün değil. Zaten sizi anlamaya da çalışmıyoruz. Siz yeter ki ECEVİTÇİLİK ne demek onu anlayın. DEMOKRATİK SOLCULUĞU anlayın.

İşte ben ECEVİTCİYİM diyen Sn. Masum Türker’in Biyografisi; ANAP, DYP ve DMP gibi sağ partilerde siyaset yapan Türker, 1989 yıllında yapılan yerel seçimlerde ANAP’tan İstanbul-Sarıyer belediye meclis üyeliğine seçilmiştir. Bedrettin Dalan’ın kurucusu olduğu Demokrat Merkez Parti’de halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunmuştur. 1991 yılında DYP’den milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir. 1999 yılında ise Demokratik Sol Parti’den İstanbul Milletvekili seçilmiş ve 57. Hükümetin son iki buçuk ayında Devlet Bakanı olarak görev yapmıştır. Türker, 2004 yılında yapılan Yerel Yönetimler Seçimi’nde DSP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yüzde 1.3 (57 Bin) oy almıştır. 2000 yılında TBMM’de Komisyon Başkanı olarak Susurluk Dosyası sanığı ve dönemin Elazığ Bağımsız Milletvekili Mehmet Ağar’ın aklanmasını sağlamıştır. 16 Haziran 2000 tarihli Radikal Gazetesinde şöyle bir ifade yer almaktadır: “DSP’li Masum Türker, İbrahim Yavuz Bildik, Hasan Erçelebi, Hasan Gülay, ANAP’lı Sühan Özkan, Beyhan Aslan, DYP’li Bekir Aksoy ve FP’li Lütfü Yalman Ağar’ı akladı.

Yine aynı dönemde YÖK Başkanı ve aralarında İstanbul Üniversitesi Rektörü’nün de bulunduğu 12 rektör hakkında “usulsüzlük” ve “görevi suiistimal” iddiasıyla suç duyurusunda bulunan, kendisinin de üyesi olduğu Meclis YÖK Araştırma Komisyonun hazırladığı rapora muhalefet etmiştir. DSP Genel Sekreterliği görevini bırakarak 20 Ekim 2008 tarihinde Ankara’da yapılan, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TURMOB) 19. Seçimli Olağan Genel Kurulunda iki yıl süreyle başkanlığa seçilmiştir.Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde de öğretim üyeliği yapmaktadır.

Zeki Sezer’in genel başkanlıktan istifasından sonra toplanan 17 Mayıs 2009 Olağanüstü Kurultayı’nda DSP Genel Merkez yöneticilerinin desteğiyle ( en büyük destek tabiî ki sülalece delege olan Soydal Sılay ve ekibinin desteği) en geç 6 Haziran 2010 da toplanacak olan DSP 8. Olağan Kurultayı’na kadar DSP Genel Başkanlığı’na seçilmiştir.

DSHP Genel Başkanımız SN. RAHŞAN ECEVİT her zaman olduğu gibi siyasette tecrübelerini kullanarak CHP kurultayına katılmış, Sn. Kemal Kılıçtaroğlu’na destek vermiştir. Bundan art niyet çıkaranlar yanıldıklarını anlayacaklardır. Çünkü Sn. Rahşan Ecevit duayendir. Ne yaptığını çok iyi bilir. Biz İstanbul örgütü olarak Genel Başkanımızı destekliyoruz ve  her zaman olduğu gibi yanındayız.

Genel Başkanımız,  DSHP’yi kurarken de bir kesim tarafından anlaşılamadı, yanlış değerlendirildi. Fakat, “ zaman “ en güzel ilaçtır. Zaman içinde neden DSHP ye ihtiyaç olduğu anlaşılmaya başlandı. Dünyada ses getiren ECEVİT’in DEMOKRATİK SOL ideolojisini silecek yok edecek en son insan Rahşan Ecevit dir. “ DSP Ecevit çizgisinden çıktı” diyerek ilkeli duruş sergileyerek DEMOKRATİK SOL’u yaşatma adına DSHP’yi kurmadı mı? 

Bizler ECEVİTÇİLER VE DEMOKRATİK SOLCULAR olarak;  Türkiye’nin iyi yönetilemediğini düşünen Türk Halkının  sesine kulak vererek 2007 Genel seçimlerinde Sol da birlik beraberlik adına CHP ile ittifak yapmadık mı? Şu an TBMM bulunan DSP Milletvekilleri nasıl girdiler oraya.

AKP iktidarının durumu ortada, bu durumda Sol’da güç birliği yapmak adına Sn. Rahşan Ecevit’in birlik, beraberlik ve destek mesajı verdiği basın açıklamasını iyi okumak gerekmektedir.

Hiç kimse bu mesajı yanlış okumasın, ellerini ovuşturmasın, DSHP varlığını, tüzel kişiliğini ve DEMOKRATİK SOL ideolojisini sürdürmeye devam edecektir. ECEVİT’in partisi olmaya devam edecektir.

SAYGILARIMLA

MURAT ÇELİK

DSHP İSTANBUL İL BAŞKANI

Etiketler: , , ,
📆 24 Mayıs 2010 Pazartesi 11:44   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Çelik:’’ DSHP ECEVİT’in partisi olmaya devam edecektir. ‘’” için 3 cevap

  1. Mustafa dedi ki:

    Siz önce orjinal bir parti olarak sahaya çıkın.Asıl kendine güvenmeyen kim bellidir. DSP nin amblemini, söylemlerini aşırarak bu iş olmaz. Başkalarına çamur atarak bu iş hiç olmaz. Bir il başkanı başka bir partinin idarecileri hakkında söylemlerinde üslubuna dikkat etmek zorundadır. CHP ilebirleştiklerinde koltuğunun gitmesinden korkuyor galiba.

  2. Mustafa dedi ki:

    Kardeşim başkalarının partileri ve genel başkanlarıyla uğraşmak acizliktir. Siz kendi partinizle ve genel başkanınızla uğraşın. Siz kendi partinizi yükseltmek için uğraş sarfedin.

  3. İRFAN dedi ki:

    ECEVİTLER NEDEN D S P KURDU VE DEMOKRATİK SOL PARTİYİ EVLADI GİBİ BÜYÜTTÜ VE HAYATININ EN GÜZEL SİYASİ YILLARINI DSP YAŞADILAR İNSANLAR EVLATLARINI NE KADAR REDDETSEDE O EVLADIDIR SİZ DSHP LİLER GERCEK ANLAMDA DSP DEGİLLER GERCEK BÖLÜCÜLERDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR