MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Saadet, engellileri sevindirdi
Saadet, engellileri sevindirdi


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıttı.

Saadet İstanbul İl Başkan Yardımcısı Dr. İsmail Haskul, partinin il merkezinde gerçekleşen programda engelli vatandaşlara sandalyelerini teslim etti. Programda konuşan Haskul, Türkiye’de 8,5 milyon engelli vatandaşın bulunduğunu hatırlatarak, “Öncelikle  insanlarımızın engelli hale gelmelerini önleyecek  işçi sağlığı ve iş güveliği ile ilgili tedbirlerin artırılması ve ciddi bir şekilde uygulanması şarttır. Bunu yapacak olanda devleti yönetmekte olan hükümetlerdir. Halen ülkemizde 8,5 milyon engelli vatandaşımız yaşamaktadır. Buda nüfusumuzun yaklaşık %13’üdür ve bu ciddi bir rakamdır” dedi.

ENGELLİLERE YÖNELİK EN CİDDİ ÇALIŞMAYI MİLLİ GÖRÜŞ YAPTI

Haskul, bugüne kadar engellilere yönelik en ciddi çalışmayı 54. Erbakan hükümetinin yaptığını ileri sürerek, “Daha önceki Milli Görüş hükümetimizde (54.Erbakan hükümeti) engellilerle ilgili oluşturulmuş olan Özürlüler İdaresi Başkanlığı örneğinde olduğu gibi yakınlaşan iktidarımızda da inşallah öncelikle istihdam olmak üzere engellilerimizin hayata tutunmasını sağlayacak olan tedbirleri alacağız. Kendi işlerini kurmaları noktasında ve şehir planlamasında engellilerin hayatını kolaylaştıracak tüm tedbirlerin alınması öncelikli hedefimizdir. Saadet Partisi olarak her zaman ihtiyaç sahiplerinin ve özellikle engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyorum. Bu noktada ihtiyaç sahiplerine  sandalyelerin alınması ve ulaştırılmasında desteklerini esirgemeyen hayırsever kardeşlerimize ve zahmet edip buraya gelen engelli kardeşlerimiz ve yakınlarına teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu.

ENGELLİLERDEN TEŞEKKÜR

Sandalyelerini almak için gelen engelli ve engelli yakınları ise Saadet Partisi’nin bu faaliyetinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade ettiler. Sandalyelerini teslim alan engelli vatandaşlarımız bu şekilde hatırlanmalarının kendilerini ayrıcı mutlu ettiğini de belirterek Saadet Partisi’ne teşekkür ettiler.

Galeri
Etiketler: , ,
📆 24 Mayıs 2010 Pazartesi 10:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR