MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Manşet, Toplum » Dünyanın gözü Tuzla’da…!
Dünyanın gözü Tuzla’da…!


Tuzla, Formula1 yarışlarına 6. kez ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyor. Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyar insanın izlediği yarışlar, bu yıl 28, 29, 30 Mayıs tarihlerinde Tuzla’da yapılacak. Tuzla Belediyesi yarış öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

  Formula 1 yarışları nedeniyle dünyanın gözü bu yıl yine Tuzla’ya çevrilecek. Beş yıldan beri Formula1 yarışlarına ev sahipliği yapan Tuzla Belediyesi, 6. yarış için tüm hazırlıklarını tamamladı. Öncelikle pistin bağlantı yolları incelenerek hasar görmüş bazı yollar onarıldı. Otoparklar ve yönlendirme levhaları gözden geçirilerek hazır hale getirildi. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da otoparklar ücretsiz olacak. Yarışlar öncesi pist ve çevresini gezerek incelemelerde bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Özellikle pist dışında belediyeye büyük görevler düştüğünü vurgulayan Yazıcı, yarışların kusursuz yapılabilmesi için gerekli bütün önlemleri aldıklarını söyledi.

 

YARIŞLAR CAZİP HALE GETİRİLMELİ

 

         Türk izleyicisinin ilgi göstermesi için yarışların cazip hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yazıcı, “Ülke içerisinde reklama ağırlık verilmeli. Bilet fiyatları düşürülüp etkinlik sayısını artırılarak daha fazla izleyici çekilebilir.’’ dedi. İstanbulpark’ın yılda sadece bir kez Formula1 yarışlarıyla değerlendirilmemesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Bu muazzam tesisler yıl içerisine yayılmış çeşitli faaliyet ve etkinliklerle daha aktif hale getirilebilir. Örneğin Ekstra yarışlar, fuarlar ve konserler yapılabilir. Biz belediye olarak bu tesislerin daha rantabl kullanılması için elimizden gelen tüm yardım ve desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

 

SAĞLIK ÇADIRI KURULACAK

 

       Pist içerisinde pilotlar kıyasıya yarışırken, pist dışında da Tuzla Belediyesi hizmette yarışacak. Ana tribün karşısına kurulacak tanıtım tırında, sağlık ve rehberlik hizmetlerinin yanı sıra; İstanbulpark ve Tuzlayı tanıtan Türkçe-İngilizce broşürler ve güneşten korunmak için şapka dağıtılacak. Zabıta ekipleri seyyar satıcılara karşı önlemlerini alırken, Fen işleri ekipleri de bölgenin temizliğini sağlayacak. Tuzla  Belediye Başkanı Dr. Şadı Yazıcı, ayrıca Tuzla Belediyesi’nin Formula 1 yarışları sırasında sağlık hizmetleri vermek amacıyla sağlık çadırı kurulacağını belirtti.

FORMULAYLA TUZLA OTEL KENTE DÖNÜŞECEK

 

       Formula heyecanını yerinde izlemek amacıyla yurt dışından gelecek konuklar için Tuzla “Otel Kent” alanına dönüşecek. Yaklaşık  2 bin yazlık Otel Kent projesi kapsamında geçmiş yıllarda olduğu gibi  yurtdışından gelen misafirlere tahsis edilecek. Formula1’i izlemeye gelenlere, boş duran villa ve apartman tarzındaki yazlıklar turizm şirketleri aracılığıyla kiraya verilecek.  Bu sayede hem konaklama sorunu halledilecek, hem de mülk sahipleri ek gelir elde edecek.

 

Etiketler: , ,
📆 21 Mayıs 2010 Cuma 12:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR