MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Maltepe uluslararası halk dansları şöleni büyüledi
Maltepe uluslararası halk dansları şöleni büyüledi


Maltepe uluslararası halk dansları şöleni büyüledi.Halk Dansları Şöleni, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in gençlere hitap ettiği  19 Mayıs mesajının okunmasıyla başladı. Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezindeki kutlamalara  işitme engelli öğrencilerin performansı damgasını vurdu. Yoğun bir katılımın olduğu gecede sahneye çıkan Çanakkale Gelibolu Anafartalar Özel EğitimLisesi Folklor ekibi dakikalarca ayakta alkışlandı. Bin ikiyüz ekibi geride bırakarak şampiyon olan işitme engelli öğrencilerden oluşan Çanakkale ekibi müziği duymamalarına rağmen muhteşem bir ritim ve uyumla gösterdikleri performansla yüzlerce izleyiciyi büyüledi. Sahneye çıkan bir diğer ödüllü topluluk ise  Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu Folklor Ekibi oldu. Ekip, geçen yıl Antakya’da düzenlenen Halk Oyunları Finali’nde kendilerine Türkiye Birinciliği kazandıran İzmir Yöresi Zeybek Oyunu’nu sergileyerek salonu coşturdu.

 

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Folklor Eğitim Merkezi’nin (İFEM) organize ettiği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği kutlamalarda, İstanbul birinciliği olan Maltepe Belediyesi Gaziantep Yöresi Halk Dansları Topluluğu ve Maltepe Belediyesi Roman Dansları Grubu da ev sahibi olarak çıktıkları sahnede izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Erzurum Dadaşlar Topluluğu, Bursa Kız Ekibi ve Bilecik Halk Dansları Topluluğu ve Edirne Halk Dansları Topluluğu da birbirinden güzel danslarıyla görsel bir şölen havası estirdiler. Yöresel halk danslarımızın yanı sıra farklı iklimlerden gelen konuk ülkelerin halk dansları da oldukça ilgi çekti. Gürcistan, Makedonya, Arnavutluk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bulgaristan’dan gelen konuk halk dansları grupları birbirinden renkli danslarıyla izleyenleri büyüledi.

Muhteşem gecenin finalinde tüm halk dansları gruplarına Başkan Yardımcıları Nail Çiftçi, Cemal Atagün, Ömer Lütfü Somun, Cafer Topal ile Belediye Meclis Üyeleri, Kızılay Temsilcileri ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gülten Toygar tarafından plaket ve çiçek verildi.

📆 21 Mayıs 2010 Cuma 10:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR