MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Kadıköy’de Şiddetli Yağmur Hazırlığı
Kadıköy’de Şiddetli Yağmur Hazırlığı


Kadıköy Belediyesi beklenen şiddetli yağmur ve olası bir sel felaketine karşı çeşitli önlemler aldı. Alarma geçen belediye ekipleri, Kurbağalıdere çevresindeki araçları kaldırttı, yağmur ızgaraları temizlendi, müdahale ekipleri risk taşıyan bölgelere anında müdahale için gönderildi.

Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısıyla harekete geçen Kadıköy Belediyesi ekipleri, kentte meydana gelebilecek sel felaketine karşı önlemler alarak, çeşitli çalışmalar yaptı.

Belediye ekiplerinin iş makineleriyle birlikte gece saatlerinden beri alarma geçirildiğini kaydeden Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Murat Aslan, özellikle Kurbağalıdere ve Çamaşırcı Deresi çevresinde bulunan evlere “su baskını” uyarısı yaparak “alt katların boşaltılması, güvenli bölgelere geçilmesi” çağrısı yapıldığını söyledi. Aslan alınan önlemleri şöyle açıkladı:

“Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısıyla ekiplerimizi hazırladık. Kadıköy’de bulunan bütün mazgal ve yağmur ızgaralarını tıkanmalara karşı kontrol ettik, çeşitli atıklarla tıkalı olanları açtık. Ayrıca daha önce taşan Kurbağalıdere ve Çamaşırcı Deresi çevresinde park eden bütün araçları kaldırttık, çöp konteynerleri başta olmak üzere herhangi bir sel sırasında suların sürükleyerek derelerde tıkanma yapabilecek tüm unsurları kaldırttık. Bunun dışında, yer altı geçitleri ve köprülerde olabilecek tıkanmalara karşı her köprüye bir iş makinesi getirerek, anında müdahale için hazır hale getirdik. Belediyemizin arşivi başta olmak üzere su baskın tehlikesi bulunan depoları boşattık ve güvenli hale getirdik. Belediyemiz ekiplerini anında müdahale yapabilecekleri şekilde risk taşıyan bölgelerde konuşlandırdık. Temennimiz hiçbir üzücü olay yaşanmaması ancak vatandaşlarımızın da kendi önlemlerini almalarını istiyoruz. Kadıköy Belediyesi olarak alarmda olma halimiz, yağışlar duruncaya kadar devam edecek.”

Kadıköylüler, şiddetli yağmurla ilgili yardım ve şikâyet isteklerini Belediyenin

0 216 444 55 22 nolu telefonlarına bildirebilecekler.

📆 11 Eylül 2009 Cuma 13:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR