MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » ‘’Bir Başkaymış O İdman Bayramları ‘’ sergisi Tepe Nautilus’te…
‘’Bir Başkaymış O İdman Bayramları ‘’ sergisi Tepe Nautilus’te…


Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, 19 Mayıs’ ta gençlerin performanslarının sunulduğu etkinliklerin yanı sıra tarihi bir çalışmaya da kapılarını açıyor. “Bir Başkaymış O İdman Bayramları” adlı fotoğraf sergisi 17 – 31 Mayıs tarihlerinde Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde yer alacak.

1916’da “Jimnastik Şenlikleri” adıyla başlayıp, zamanla “Mektepliler Bayramı”, “İdman Bayramı”  ve  “Jimnastik Bayramı” isimleri ile anıldıktan sonra, 1935’te “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı adını alan 19 Mayıs kutlamalarının tarihsel gelişimine Tepe Nautilus’ta tanıklık edebilirsiniz.

Araştırmacı / Koleksiyoner R.Sertaç Kayserilioğlu’nun arşivinden özel bir koleksiyonla hazırlanan bu sergi, Sevr’den İşgal’e, İşgal’den Esir Kamplarına, İşgal’den 19 Mayıs’a, 19 Mayıs’tan Kurtuluş’a, Kurtuluş’tan da 19 Mayıs Kutlamaları’na giden bir süreçte, hissedilen ve yaşanan görüntülerin sunulduğu bir küçük görsel sunudur. 

17 – 31 Mayıs tarihleri arasında zemin kat sergi alanında yer alacak olan “Bir Başkaymış O İdman Bayramları” sergisine tüm tarih severleri ve bu özel günün geçmiş yıllarda da nasıl kutlandığını görmek istiyorsanız  Tepe Nautilus’u ziyaret etmeyi unutmayın

📆 20 Mayıs 2010 Perşembe 16:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR