MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Hemşirelerin %62’si bacaklarından şikayetçi..
Hemşirelerin %62’si bacaklarından şikayetçi..


Boehringer Ingelheim Uluslararası Bacak Sağlığı Merkezi tarafından yapılan araştırmalara göre hemşirelerin yüzde %62’si bacaklarında yorgunluk, ağrı ve ödem gibi belirtilerden şikâyet ediyor…

Bacaklar vücudun tüm yükünü taşımaktadır, özellikle günde ortalama 9 bin adım attığımız düşünüldüğünde, bacaklarımızın ne kadar fazla basınç altında kaldıklarını daha iyi anlayabiliriz. Bacak damarlarımız tüm gün yer çekimine karşı mücadele eder, özellikle tüm gün ayakta çalışan hemşirelerimiz için durum daha da zordur.

Boehringer Ingelheim Uluslararası Bacak Sağlığı Merkezi tarafından yaptırılan araştırmalara göre hemşirelerin bacak sağlığı, günlük yaşamlarını büyük oranda etkiliyor. Hemşireler iş performanslarında bacak sağlıklarının doğrudan etkili olduğunu düşünüyor ve %62’si düzenli bir şekilde bacak ağrılarından muzdarip olduğunu belirtiyor. Hemşirelerin %25’i bu yüzden çeşitli sosyal ortamlardan kaçındığını, %36’sı yaz aylarında bu yüzden kötü göründüklerini düşünüp, etek veya şort giymekten kaçındıklarını belirtiyor. Ayrıca hemşirelerin %23’ü bacak sorunlarından dolayı spor yapmıyor.

Araştırma sonuçlarına göre bacak sağlığını tehdit eden kronik venöz yetmezliğinin erken belirtilerinin rahatlatılması ve tedavi edilmesinde yüksek etkinlik sağlayan kırmızı üzüm yaprağı ekstresi, mesleğiniz yüzünden uzun süre ayakta ya da oturuyor olsanız dahi, kısa zamanda belirgin bir farklılık sağlıyor. Bacaklardaki ödemi azaltırken aynı zamanda bacaklardaki kan akışını normal seviyede tutuyor. Bu sayede günlük yaşantınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilecek,  bacak yorgunluğu, ağrı ve ödem oluşumunu engelliyor.

Etiketler: , ,
📆 20 Mayıs 2010 Perşembe 15:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR