MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Yemek şöleni’ne katılın, kimsesiz çocuklara destek olun…
Yemek şöleni’ne katılın, kimsesiz çocuklara destek olun…


İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüplerinin önderliğinde; CP Piliç’in ana sponsorluğunda düzenlenen “4. Yemek Şöleni” kimsesiz çocuklara umut oluyor.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüplerinin öncülüğünde ve önemli markaların sponsorluğunda her yıl geleneksel şekilde hayata geçen “Yemek Şöleni” yarışma ve aktiviteleriyle son derece keyifli, heyecanlı ve eğlenceli bir organizasyon formatı taşıyor.

Her yıl bir sosyal sorunun çözümüne katkı sağlamak üzere gerçekleştirilen Yemek Şöleni, lezzet tariflerinin yarıştığı yarışma formatının yanı sıra gün boyu süren eğlenceli etkinlikler ile de yoğun ilgi çekiyor. Yarışmada dereceye girenlerle birlikte finalistler sponsor firmalardan ödüller kazanırken tüm izleyiciler de sürpriz hediyelerin sahibi oluyor.

Bu yıl, korunmaya muhtaç çocuklara ev ortamında bir yaşam fırsatı sunan Bolluca Çocuk Köyü‘ne ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza eğitim bursları sağlayan LİAY Vakfı‘na destek olmak üzere düzenlenen 4. Yemek Şöleni, başta ana sponsor CP Piliç olmak üzere Emsan, Öztiryakiler-Blanco, Kütahya Porselen, Sırma Fındıkyağı, Henkel, Koçtaş, CarteD’or, Philips, Vinkara Şarap, Green Life Baharat, ABC Bakliyat, Filiz Makarna, Nako İplik, Sütaş, Knorr, Lifebuoy, Eti, Cif gibi ünlü markaların da katılımıyla 2 Haziran Çarşamba günü, İstanbul Bostancı Green Park Hotel’de gerçekleşecek.

Ülkemizde sayısı her geçen gün artan binlerce kimsesiz çocuk bulunuyor. Bu çocuklar, gerekli olanaklardan ve sevgi dolu bir yuvadan mahrum oldukları için ilerleyen yaşlarda çok kötü şartlarda yaşamaya mahkum oluyorlar. Bağışçılarının desteği ile 1992 yılında İstanbul’da hizmete açılan ve Türkiye’nin ilk çocuk köyü olan Bolluca Çocuk Köyü, çocuklara sevgi dolu bir ortamda büyüme fırsatı yaratıyor.

Ülkemizin aydınlık yarınlara yine aydınlık bir nesille ulaşabileceği fikrinden hareketle eğitimsiz çocuk ve genç kalmaması için çalışmalarını sürdüren Lions İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Vakfı (LİAY), bugün 110 öğrenciye verdiği burslarla onların geleceğe hazırlanmalarına yardımcı oluyor. İhtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız sağlanan eğitim bursu,  ilkokuldan üniversiteye kadar devam ediyor.

Siz de Yemek Şöleni’ne katılın, keyifli vakit geçirip doyasıya eğlenirken, korunmaya muhtaç çocuklara katkı sağlayacak bir projeye de destek sağlamanın mutluluğunu yaşayın. Yarışmacı olmak isteyenler için katılım kuponları Sofra dergisinin nisan ve mayıs sayılarında ve www.yemeksoleni.org adresinde.

📆 18 Mayıs 2010 Salı 14:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR