MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Erol ERDOĞAN: ‘’Türkiye, Çelik’ten özür bekliyor’’
Erol ERDOĞAN: ‘’Türkiye, Çelik’ten özür bekliyor’’


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, eğitim sisteminin yap-boz tahtasına çevrildiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “SBS’yi değiştireceğiz” sözlerinin de bunun son örneği olduğunu söyledi. Erol Erdoğan, Türkiye’nin, 3 yıl önce “OKS kalkacak” diyen dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten özür beklediğini vurguladı.

OKS KALKACAK DEDİLER SBS GETİRDİLER ŞİMDİ SBS’Yİ KALDIRIYORLAR

Partisinin Kadıköy Kadın Kolları tarafından By Otel’de düzenlenen dayanışma programına katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, siyasetin çok iyi bir planlama ile yürütülebileceğini ifade ederek, “3 yıl önce dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, OKS’nin kalkacağını açıklamıştı. Bu açıklama ile tüm veli ve öğrenciler sınav yükünden stresinden kurtulacağız diye sevinmişlerdi.  Evet,  OKS kalktı ama yerine üç SBS geldi. Planlama hatası, iş bilmezlik buna sebep oldu. Eskiden sadece bir kez sınava girerken şimdi 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrencilerimiz sınava giriyor ve bu dershanelerin sayısını iki katına çıkardı. Her sınav için para yatırılmaya başlanıldı ve velilerin sırtına ek yük bindirdi. Şimdi ise SBS’yi kaldıracağız diyorlar. Ama ben korkuyorum ‘şimdi bu SBS’nin yerine 6 tane başka bir sınav gelir mi?” dedi.

ÖĞRENCİLERİ STRESE SOKUYORLAR

Eğitim sistemi üzerinde bu şekilde sürekli oynamaların yapılmasının genç nüfus strese soktuğunu kaydeden Erol Erdoğan, “Eğitim meselesi yap boz tahtası olarak kullanılamaz. Önce OKS kalkacak dediler, kaldırdılar yerine SBS getirdiler, şimdi de SBS kalkacak diyorlar. Bu en başta öğrencileri derinden etkiliyor. Veliler, öğretmenler ve dershaneler de tek tek bu planlama hatasının kurbanı oluyor” şeklinde konuştu.

Siyasetin her aşamasının ciddi planlanıp uygulanması gerektiğine vurgu yapan Erol Erdoğan, OKS Kalkacak diyen ancak yerine üç SBS getiren eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, öğrenciler, veliler ve tüm eğitim camiasından özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

📆 11 Mayıs 2010 Salı 17:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR