MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Şahin:’’Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin En Büyük Potansiyeli Genç Nüfusudur”
Şahin:’’Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin En Büyük Potansiyeli Genç Nüfusudur”


7 mayıs tarihinde AK Parti Genel Merkezinde tertip edilen 2. Gençlik sempozyumuna katılan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir“ Yeni anayasa paketimizle birlikte kritik bir dönemece girdiğimiz bu süreçte, tarihteki önemli bir değişime şahitlik ediyoruz. Ülkemizin aydınlık yarınlarında giden yolda bu önemli adımı atan emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Gençlik Kolları Genel Başkanı Av. Fatih Şahin yaptığı açılış konuşmasında hukukun üstünlüğüne değinirken “demokrasi tarihimiz için AK Parti döneminin ne denli önemli bir kavşak olduğunu ileriki yıllarda net olarak göreceğiz. Demokrasiyi fikirlerin tehdidi olarak değil, bir gelişme unsuru olarak algılandığı bir sistem gibi görüyoruz. Demokrasi tehdit oluşturmaz, aksine tehdit olma potansiyeli taşıyan unsurları aynı potada eritir, onları bir zenginliğe dönüştürür. Ekonomide istikrarı vurgularken, demokraside de, hukukta da istikrarı aynı derecede vurgulamalıyız “ dedi. Şahin sözlerine inançlar ve özgürlüklere olan hassasiyetini  “Milletimizin inançlarının ve değerlerinin siyasetin tartışma konusu veya malzemesi olarak kullanılmasını asla doğru bulmuyoruz, kullananları da tarihin kara sayfalarına havale ediyoruz. İnançların güvencesi olarak anlam kazanan laikliğin, inançlara tahammül edemeyenlerin maskesi olmasını istemiyoruz” diyerek ortaya koydu.

 

 AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. Gençlik Sempozyumuna katılan, Başbakan Erdoğan da sempozyumda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “CHP, MHP için önceleri ben bunlar ruh ikizidir diyorum, ben bu ikiliye, BDP de katıldığı için artık onlara ‘ruh üçüzü’ diyorum” dedi. Ayrıca anayasa değişikliğine değinen Başbakan Erdoğan “Önce bu anayasa değişikliğini geniş bir mutabakatla gerçekleştirelim dedik. Partilere gelin uzlaşma komisyonu kuralım, hep birlikte taslak hazırlayalım dedik. Ama buna yanaşmadılar. Meclis Başkanı, o zaman hepsine davet çıkardı. Gelin komisyon oluşturalım dedi. CHP o dönemde, olumsuz cevap verdi. Bunların uzlaşma diye hiçbir zaman bir anlayışı yok. Tam anlamıyla uzlaşmazlık bunların genlerine işlemiştir. Yönetimi kast ediyorum, CHP’ye oy verenleri değil” dedi. Genç katılımcılara nasihatlerle sonlanan konuşmasında “ gelecek sizlerin, biz sizlere teslim edeceğimiz bu ülkenin hayaliyle çalışıyoruz” dedi.

“Üstünlerin Hukuku’ndan Hukukun Üstünlüğüne” temasıyla gerçekleşen 2. Gençlik sempozyumuna Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dışında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Bşk. Yardımcısı Ömer Çelik’in yanı sıra her biri alanlarında otorite kabul edilen akademisyenler; Prof. Dr. Ergun Özbudun, Prof. Dr. Mithat Sancar, Doç. Dr. Yusuf Tekin, Prof. Dr. Mümtazer Türköne,Doç. Dr. Bekir Berat Özipek ile Gazeteci-Yazar Ergun Babahan konuşmacı olarak katıldılar. Birçok bakan, milletvekili ve akademisyenin izleyici olarak katıldığı, 81 ilin AK Parti Gençlik Kolları başkanlarının ve üniversite temsilcilerinin de hazır bulunduğu etkinlik katılımcılara içinde Safahat, Yalçın Akdoğanın “Tarihe Düşen Notlar” kitabının ve çeşitli hediyelerin bulunduğu çanta takdimi ile sonuçlandırıldı.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 11 Mayıs 2010 Salı 12:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR