MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Eyüboğlu’nda “14. Gökyüzü Şenliği”
Eyüboğlu’nda “14. Gökyüzü Şenliği”


Türkiye’nin gözlemevine sahip ilk eğitim kurumu olan Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği Gökyüzü Şenliği, 15 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Şenlikte, 7-13 yaş grubu öğrenciler için “Planetaryum” gösterisinin yanı sıra tüm öğrenciler ve veliler için gündüz ve gece gözlemleri yer alacak.

Çamlıca Kampüsü’nde yer alan Spor ve Sanat Kompleksi’ne kurulacak olan ve dünyadaki birçok bilim müzesinde bulunan planetaryumda, gökyüzündeki hareketler yapay olarak canlandırılacak, görsel efektlerle desteklenecek. Gökbilimleri ile ilgili gösteri ve sunumların tavana yansıtılarak yapılacağı sinema salonuna benzeyen şişme planetaryum, astronomiye meraklı küçük öğrencileri gezegenlerde keyifli bir yolculuğa çıkaracak. 30’ar kişilik gruplar halinde düzenlenen ve her gösterinin 30 dakika sürdüğü planetaryum gösterileri 10.00’da başlayarak 15.00’a kadar sürecek.

Gün boyunca veli ve öğrencilerin kullanımına açık olan Eyüboğlu İkiz Gözlemevleri’nde ise hava koşullarının uygun olması durumunda; 11:00-18:00 saatleri arasında Güneş, 20:30-20:50 saatleri arasında Ay ve Venüs, 20:50 – 23:00 saatleri arasında Satürn, Mars, M57 Ring Nebulası gözlenebilecek.

📆 10 Mayıs 2010 Pazartesi 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR