MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Zengin:“Riskli binalara el atacağız”
Zengin:“Riskli binalara el atacağız”


Maltepe Belediye Başkanı  Prof. Dr. Mustafa Zengin deprem riski altındaki 309 konutluk Türker Sitesi sakinleriyle buluştu.   “Biz yaşarken bize yardım edin. Daha sonra yardıma gelmeyin” diyen site sakinleri binalarının yıkılıp tekrar yapılmasını istediler.

Güvenilir bir proje ve müteahhit ile binalarını yeniden yapmak isteyen site sakinleri “ bize bir ev versinler, başka bir şey vermesinler. Rahat uyumak istiyoruz” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Zengin de site sakinlerinin talepleri için, “iyi bir proje ve müteahhit için ben kefilim. Sürecin başlamasını hukuki zemine oturtmak gerekiyor.” Dedi.

Prof. Dr. Mustafa Zengin,  yerel yönetimler olarak en öncelikli görevimiz vatandaşımızın  rahat uyumasını sağlayabilmek olduğunu vurgulayarak,” Böyle güzel teklifler geldiğinde biz çok mutlu oluruz. Bu sorunların çözümü için söz veriyorum. Sizin kefiliniz benim” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı, Türker Sitesi sakinlerinden sürecin başlayabilmesi için bir dilekçe ile belediyeye başvurmalarını istedi ve bu işin takipçisi olacaklarını vurguladı. Mustafa Zengin site ziyaretine Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte gitti ve gerekli talimatları yardımcılarına verdi.

📆 08 Mayıs 2010 Cumartesi 09:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR