MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Önemli isimler Ataşehir’de yaşayacak..!
Önemli isimler Ataşehir’de yaşayacak..!


Ataşehir Belediye Meclisi, ilçe sınırları içerisinde yeniden yapılan veya düzenlenen park ve bahçeler ile kültür merkezi, tıp merkezi gibi sosyal alanların isimlerine ilişkin ilgili müdürlüklerin verdiği teklifleri değerlendirerek oy çokluğu ile kabul etti. Ataşehir Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’ne Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesine de karar verildi.

Alınan kararlar ile Mustafa Kemal Mahallesi 3004 Cadde’de yapılacak olan parka Deniz Gezmiş,  Küçükbakkalköy Şehit Şakir Erkovan Caddesi üzerindeki alanda yapılacak olan parka Erguvan Barış Parkı, Atatürk Mahallesi’nde  Turgut Özal Bulvarı ile Meriç Caddesi ve Sedef Sokak arasında yer alan daha önce ismi Park 1 olan parkın adı ise Özgürlük Parkı olarak belirlendi.  Ayrıca Örnek Mahallesi’nde yapımına başlanacak olan park alanına İsmet İnönü Parkı, İnönü Mahallesi’nde yapılacak olan parka da Sevgi Çiçek Parkı isimlerinin verilmesi oy çokluğu ile kararlaştırıldı.

 

Ataşehir Belediye Meclisi’nde, Tıp Merkezi, hasta konukevi ve gündüz bakım evinin de ismi  karara bağlandı. Belediye Meclisi’nde  tıp merkezinin adı Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi, hasta konuk evinin adı Doç. Dr. Bahriye Üçok Hasta Konuk Evi, gündüz bakım evinin adı da Fidan Kalpler Gündüz Bakım Evi olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 06 Mayıs 2010 Perşembe 17:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR