MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Ramazan Ayı Maltepe’de Yaşanacak

Ramazan Ayı Maltepe’de YaşanacakRamazan Maltepe’de yaşanacak
Maltepe Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’da gerçekleştireceği etkinliklerle, Maltepelilere unutulmaz bir ay yaşatacak. “Sevgi Sofraları”nda her gün 1500 kişiye iftar verilecek, konser ve sohbet programları yapılacak. Açık havada nostaljik sinema günleri ve inanç turları düzenlenecek.
Maltepe, Ramazan’a yine dopdolu giriyor. Maltepe Belediyesi, Ramazan’a özel muhteşem etkinlikler, konserler, Karagöz-Hacivat gösterileri, çocuk tiyatroları, sohbet programları ve nostaljik sinema günleriyle muhteşem bir aya imza atacak Ramazan boyunca Organik Pazar’da kurulacak “sevgi sofralarıyla her gün bin 500 kişiye iftar verilecek. Bunun yanı sıra 15 ayrı noktada, bin kişilik iftar sofraları kurulacak.
İNANÇ TURLARI DÜZENLENECEK
Etkinlikler kapsamında ilk olarak, Ramazan’dan bir gün önce Organik Pazar alanında “Hoş geldin Ramazan” adıyla bir konser programı düzenlenecek. Konserde, tasavvuf müziği sanatçısı Sami Savni Özer ve İstanbul Mehteran Takımı sahne alacak. Programda, Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Abdurrahman Sadien de Kuran tilaveti verecek. “Ramazan Maltepe’de Yaşanır” ve “Sevgi Sofralarımızda Buluşuyoruz” sloganlarıyla gerçekleştirilecek Ramazan etkinliklerinde, ay boyunca haftanın 5 günü inanç turları gerçekleştirilecek. Bu turlarda Hırka-i Şerif, Eyüp Sultan Cami ve Hz. Yuşa türbesi ziyaret edilecek.
RAMAZAN SOHBETLERİ
Organik Pazar alanında her gün tasavvuf müziği eşliğinde Karagöz-Hacivat perde oyunu ve çocuklar için tiyatro gösterilerinin de yapılacağı alanda, “Huzur Sohbetleri” düzenlenecek, köy dernekleri de stant açacak.
19 Haziran’da Talha Uğurluel’in Topkapı Sarayı ve Mukaddes Emanetler konulu sohbetinin ardından 15 Temmuz’a kadar her gün Ramazan sohbetleri düzenlenecek. 25 Haziran’da Maltepe Merkez Camii Vaizi Ahmet Dur iyi insan iyi Müslüman, 28 Haziran’da Elif Korkmazel Ramazan ve sağlıklı beslenme, 3 Temmuz’da Ayşe Tüter Ramazanda nasıl beslenmeliyiz, 4 Temmuz’da Cemalnur Sargut, 6 Temmuz’da Uğur Koşar Allah de ötesini bırak, 12 Temmuz’da Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın Hz. Peygamberin ailesinde iletişim konulu sohbetlerle Maltepeliler ile bir araya gelecek.
NOSTALJİK SİNEMA GÜNLERİ
Geçen yıl büyük ilgi gören, “çekirdek-gazoz bizden, izlemesi sizden” sloganıyla gerçekleştirilen nostaljik sinema günleri de tekrar hayat bulacak. Bu kapsamda sahildeki açık basketbol sahasında, salı ve cuma günleri film gösterimleri yapılacak. 19 Haziran Cuma günü Reis Bey filmiyle başlayacak sinema günlerinde Kızım Ayşe 23 Haziran’da, Ben Doğarken Ölmüşüm 26 Haziran’da, Memleketim 30 Haziran’da, Zehra 3 Temmuz’da, Çile 7 Temmuz’da, Birleşen Yollar 10 Temmuz’da ve Çanakkale 1915 14 Temmuz’da Maltepeliler ile buluşacak. (16.06.2015)

📆 17 Haziran 2015 Çarşamba 14:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR