MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Hamleler Ödül İçin…
Hamleler Ödül İçin…


Hamleler Madalya İçin…

Bu yıl ilk kez “Genel” ve “Kızlar” olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenen 2015 İstanbul Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası, dün geniş bir katılım ile başladı. Tam 680 oyuncunun, “Şah ve Mat” diyebilmek için yarıştığı turnuvada, her iki kategoride dereceye girenleri, madalyaların yanı sıra toplam 10 bin TL değerinde hediye çeki bekliyor. Madalyalar, 14 Haziran Pazar Günü (yarın) yapılacak final maçlarının ardından sahiplerini bulacak

ERA Kolejleri Sponsorluğu’nda gerçekleştirilen 2015 İstanbul Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası dün başladı. Bu yıl ilk kez “Kızlar” kategorisinde de ödül verilecek olan turnuvada 680 satranççının yanı sıra onları desteklemek üzere maçları izleyen aileleri ve okul arkadaşları da heyecanlı anlar yaşıyor. 12 Haziran Cuma günü, ERA Kolejleri Genel Müdürü Sezai Eyüpoğlu ve İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adnan Kuzu tarafından yapılan açılış hamleleri ile başlayan turnuva, 14 Haziran Pazar günü (yarın) sona erecek. “Genel” ve “Kızlar” kategorilerinde dereceye giren gençleri, madalyaların gururu ile birlikte toplam 10 bin TL değerinde hediye çeki bekliyor.

İstanbullu genç satranççılar ve bu oyunu izlemeyi sevenler, 2015 İstanbul Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda buluştu. Gençler, Yıldızlar, Küçükler ve Minikler kategorisinden oyuncular ve satranç meraklıları, Cumartesi ve Pazar günü devam eden turnuva nedeniyle Bahçelievler Engelliler Spor Salonu’nda heyecanlı anları paylaşıyor.

Turnuvanın Açılışı’nda kısa bir konuşma yapan Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, satranç sporuna genç kızlarımızın büyük ilgi gösterdiklerini belirterek bu ilginin ve başarının teşvik edilmesi adına turnuvaya bu yıl ilk kez “Kızlar” kategorisini eklediklerini söyledi. Böylece “Genel” kategoride erkek rakipleri ile maç yapan kız öğrenciler, “Kızlar” kategorisinde hemcinsleriyle yarışıyor.

ERA Kolejleri sponsorluğunda düzenlenen 2015 Yılı Ödüllü İstanbul Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası, Bahçelievler Engelliler Spor Salonu’nda yapılıyor. Yarışmacılar arasında engellilerin de olması, bu öğrencilerin sosyalleşebilmesi ve kendi becerilerini öne çıkarabilmesi açısından oldukça önemli. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuva, 14 Haziran Pazar günü sona erecek.

Başarılı Öğrencilere ERA Kolejleri’nden 10 Bin TL’lik Hediye Çeki

Aylar öncesinden duyurulan ve oldukça geniş bir katılımla başlayan 2015 İstanbul Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda 7-20 yaş arasındaki gençler, “Genel” ve “Kızlar” olmak üzere iki ayrı kategoride yarışıyorlar. Sıralama ve kategorilerin sonuçlarına göre başarılı olanlara toplam 10 bin TL’lik hediye çeki verilecek. Buna göre Genel Kategori’nin Birincisi 1000 TL, İkincisi 500 TL ve Üçüncüsü ise 250 TL değerinde hediye çeki kazanacak. Turnuvanın 2. günü tüm hızıyla devam ederken “Kızlar”, 700 TL değerindeki Birincilik, 500 TL değerindeki İkincilik ya da 250 TL’lik Üçüncülük için mücadele ediyorlar. ERA Kolejleri tarafından verilen ödüller bir teknoloji marketinde geçerli hediye çekleri olarak takdim edilecek. Her iki kategoride Dördüncü ve Beşinci olanları ise 100’er TL’lik hediye çekleri bekliyor. Başarılı olan öğrenciler, hem aileleri ve okullarına büyük bir gurur yaşatacak hem de teknoloji marketinden yapacakları alışveriş ile derslerindeki başarılarını yükseltme şansına sahip olacaklar.

Etiketler: , ,
📆 15 Haziran 2015 Pazartesi 16:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR