MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Teknoloji, Toplum » Maltepe Belediyesi’nin Attığı Her Adım “Periscope”ta
Maltepe Belediyesi’nin Attığı Her Adım “Periscope”ta


Maltepe Belediyesi’nin attığı her adım “Periscope”ta
Maltepe Belediyesi, yaptığı tüm çalışmaları “şeffaf belediyecilik” ve “katılımcı demokrasi” kapsamında, sosyal medya iletişim kanallarından biri olan “Periscope” üzerinden halkla anında paylaşmaya başladı.
Birçok ilke imza atan Maltepe Belediyesi, sosyal medyada Twitter platformu üzerinden canlı yayın yapma olanağı sağlayan “Periscope” uygulamasıyla da, belediyecilikte yeni bir çığır açtı. Başta Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yapmış olduğu görüşmeler ve belediyenin çalışmaları hakkında anında vatandaşlara canlı yayının yapıldığı uygulamada, görüşmeler birebir halkla paylaşılıyor.
“HER ADIMIMIZ TAKİP EDİLEBİLECEK”
Göreve geldiği günden bu yana halkın yönetimde söz sahibi olması gerektiğini ifade eden ve bunun için “Halk Buluşmaları” gibi birçok çözüm yolu geliştiren Başkan Ali Kılıç, “Yeni sosyal medya iletişim kanallarından Periscope’da da artık sizlerle yaptığımız tüm görüşmeleri canlı olarak paylaşıyor ve tüm çalışmalarımızı söz, yetki ve karar sahibi halkımızın huzurunda gerçekleştiriyoruz. Demokratik, şeffaf ve adil yönetimimizin yansıması olarak gerçekleştirdiğimiz bu adımları, artık her alan ve her mecrada takip edebilirsiniz” diye konuştu.
PERISCOPE NEDİR?
Periscope, Twitter’ın sosyal ağ üzerinden canlı yayın yapmaya yarayan video akış uygulamasıdır. Periscope üzerinden canlı yayın yapabilmek için öncelikle uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bir twitter hesabına sahipseniz, bu hesapla giriş yaptıktan sonra, ortadaki yuvarlak ikona tıkladığınızda canlı yayın sekmesi açılıyor. Çıkan ekranda “Start Broadcast”e tıkladığınızda yayına başlayabiliyorsunuz. Ekranda çıkan “live” yazısı yayına başladığınızı gösteriyor.

📆 12 Haziran 2015 Cuma 18:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR