MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Haydi Çocuklar Yaz Okuluna !
Haydi Çocuklar Yaz Okuluna !


Maltepeli çocuklara şenlik gibi tatil

Maltepe Belediyesi yaz okullarıyla, öğrencilerin yaz tatillerini şenliğe dönüştürecek. Yaz okullarında, dramadan satranca, halk oyunlarından danslara, sinema atölyelerinden doğa ve kültür sanat gezilerine, astronomiden dağcılığa, havacılıktan spora birçok branş yer alacak.

Maltepe Belediyesi’nin birbirinden ilginç aktiviteleri bünyesinde barındıran yaz okulları, çocukları bekliyor. Maltepe Belediyesi Kütüphane, Mesleki Eğitim ve Kurslar Müdürlüğü, Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ve Maltepe Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (MATEĞ) tarafından ayrı ayrı açılacak yaz okullarında çocuklar, eğlenceye doyacak. Maltepe Belediyesi Kütüphane, Mesleki Eğitim ve Kurslar Müdürlüğü tarafından 22 Haziran-21 Ağustos tarihleri arasında, 3 dönem halinde ve hafta içi her gün gerçekleştirilecek yaz okulu programında, 6-13 yaş arası çocuklara yönelik çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Sadece ilçe sınırları içerisindeki çocukların yararlanacağı yaz okulunda, eğlenceli bilim, sinema, resim, eğitsel oyunlar ve oyuncak atölyeleri ile drama, satranç, koro, ritm, halk oyunları ve dans çalışmaları gerçekleştirilecek. Ayrıca sahada da basketbol, voleybol, futbol ve jimnastik aktiviteleri yapılacak, doğa ve kültür gezileri düzenlenecek.

ASTRONOMİDEN DAĞCILIĞA…

Maltepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Maltepe Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. de (MATEĞ), 8 ila 15 yaş arası çocuklara yönelik olarak bir yaz okulu programı gerçekleştirecek. Toplamda 60 çocuğun kabul edileceği, üç dönem halinde ve 15 Haziran-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek yaz okulunda, eğitimin yanı sıra ilginç aktiviteler de yer alacak. Eğitim, spor ve eğlenceyi, çocuklara aynı anda sunacak ve tam gün gerçekleştirilecek yaz okulunda, 4’er saat halinde havacılık, denizcilik, kültür, spor, astronomi, arama-kurtarma ve ilk yardım, yelken ve dağcılık alanlarında eğitimler verilecek. Her 10 çocuk için bir grup lideri ve deneyimli eğitmenlerin görev yapacağı yaz okulunda, “Eğlen, öğren ve dinlen” sloganıyla çocukların doğayla iç içe, birçok konu hakkında bilgi sahibi olması ve temel becerileri kazanması amaçlanıyor.

SPOR VE TATİL BİRARADA

Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü de, tatil dönemi boyunca bünyesinde bir dizi program gerçekleştirilecek. 6-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak Maltepe Belediyesi Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak ve 15 Haziran-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yaz okulu programında, basketbol, futbol, tenis, yüzme, jimnastik, masa tenisi, satranç, stretching ve eğitsel oyun aktiviteleri yer alacak.

Kütüphane, Mesleki Eğitim ve Kurslar Müdürlüğü’nün düzenlediği yaz okuluyla ilgili bilgi almak isteyenler Yetmişevler Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nin 0543 860 87 89 veya 0216 457 95 54 numaralı, MATEĞ’in programıyla ilgili bilgi almak isteyenler 0216 549 10 13 veya 0541 551 35 20 numaralı, Spor İşleri Müdürlüğü’nün programlarıyla ilgili bilgi almak isteyenlerse 0216 441 22 52 numaralı telefonları arayabilecek.

Etiketler: , , ,
📆 12 Haziran 2015 Cuma 11:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR