MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Brezilyalı Joelma “Rabia” oldu
Brezilyalı Joelma “Rabia” oldu


Yaklaşık üç yıl önce ülkesinde tanıştığı Volkan Gündeş sayesinde İslam dinine ilgi duymaya başlayan Freitas, bir sene süren araştırmalarının ardından Müslüman oldu.

Gündeş ile Brezilya’da evlenen ve daha sonra onunla Karacabey’e yerleşen Freitas, adını değiştirmek için İlçe Müftülüğüne müracaat etti. Freitas, ihtida töreninde, İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı’nın İslamiyet ile ilgili konuşmasını ve okunan Kur’an-ı Kerim’i dinledi. Daha sonra Yazıcı, Freitas’a ihtida belgesini vererek, Kur’an-ı Kerim meali ile ilmihal kitabı hediye etti.

“Rabia” adını alan ve tören sırasında duygulanan Freitas, Müslümanlığı benimsedikten sonra tesettüre büründüğünü, namazlarını hiç aksatmadığını ve Portekizce eserlerden İslam dini hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığını söyledi.

Resmi prosedür nedeniyle ülkesinde adını değiştiremediğini belirten Freitas, bundan sonra “Rabia Gündeş” ad ve soyadı ile anılacağı için büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.

Karacabey’de, okunan ezanla insanların bu davete iştirak edip camilere yönelmesinden çok etkilendiğini vurgulayan Freitas, “Fırsat buldukça camilere gidip cemaatle namaz kılmaya çalışıyorum. Türkçeyi öğrenmek için de büyük çaba gösteriyorum. Annem ve babam için Müslüman olmadan vefat etmeleri nedeniyle çok üzülüyorum. Brezilya’da yaşayan yakınlarımın da Müslüman olması için hem dua ediyorum hem de gayret sarf ediyorum” diye konuştu.

📆 04 Haziran 2015 Perşembe 16:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR