MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Sendikacıya (!) Ünlem Soruşturması…
Sendikacıya (!) Ünlem Soruşturması…


İstanbul Pendik’te banka promosyonları konusunda Türk Eğitim Sen’in başarısızlığını 2000 adet broşür basarak deşifre eden Eğitim Bir Sen yöneticileri hakkında broşürde kullanılan ünlem (!) işareti için soruşturma açıldı.

Pendik’te Eğitim çalışanlarının maaş ve ek ders gelirleri karşılığı olarak Halk Bank ile yapılan promosyon anlaşmasında Promosyon Komisyonunun (Şube Müdürü Akın Sağırkaya, Türk Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Şube Mali Sekreteri Mehmet Ali Kılıç, 700.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Koç) başarısızlığını “Pendik’te Eğitim Çalışanları Nasıl Kaybetti?” diye broşür yapıp bütün okullara dağıtan Eğitim Bir Sen hakkında Komisyon Üyelerinden birsinin talebi üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ünlem (!) soruşturması açıldı. Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Yalçın; “bu bir karikatür, ünleme soruşturma açtırmak kusuru kapatmaz. Eğitim çalışanları Pendik’te kaybetti. Biz Doğal Hayatı Koruma Derneği değiliz, sendika olarak başarısızlığı deşifre etmek ve çalışanların hakkını korumak bizim görevimiz” dedi.

Pendik’te promosyon görüşmeleri öncesi açıklama yapan Eğitim Bir Sen promosyon komisyonunu uyarmıştı. 3715 personel için 3 yıllığına kişi başı 750 TL’ye anlaşılmış olmasını başarısızlık olarak değerlendiren Eğitim Bir Sen diğer ilçelerden örnekleri de içine alacak şekilde broşür hazırlayıp bütün okullara dağıtmıştı.

 

 Broşür’de; “Bir tarafta yine Halk Bank’tan 1400 çalışan için 780 TL kişi başına alan Küçükçekmece, diğer tarafta yine aynı bankadan 1600 çalışan için 781 TL alacak olan Tuzla dururken; Pendik’te 3715 çalışan için kişi başına 750 TL’nin başarı olup olmadığını çalışanların takdirine bırakıyoruz. Diğer ilçelerin çalışan sayısının iki katı kadar çalışana diğer ilçelerden daha da az promosyon almak kabiliyet (!) gerektirir.” İfadesindeki ünlem işaretine soruşturma açıldı. Eğitim Bir Sen Pendik İlçe Temsilcisi Hasan Yılmaz konu üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen müfettişlere savunma vermeyerek 2010/02 sayılı Başbakanlık Genelgesi’ni hatırlattı.

 

Genelge: “Sendika ve konfederasyon il ve ilçe temsilcileri ile sendika şubesi, sendika ve konfederasyon yöneticilerinin yürütmekte oldukları sendikal faaliyetler kapsamında yapacakları basın açıklamaları, disiplin soruşturmasına konu yapılmayacaktır” diyor. Eğitim Bir Sen Pendik Temsilcisi Hasan Yılmaz İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın Genelge’yi bilmemesi düşünülemez. Ünlem için soruşturmayı yadırgadık dedi.

Galeri
📆 27 Nisan 2010 Salı 12:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR