MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kozyatağı, Mekanlar, Toplum » Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi açıldı
Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi açıldı


Anadolu yakasının ilk Alışveriş ve Kültür Merkezi Kozzy’nin resmi açılış töreni bugün Sayın Deniz Baykal’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Rönesans Gayrimenkul ve Yatırım CEO’su Zafer Baysal’ın açılış ve teşekkür konuşması ile başlayan resmi açılış töreni Sayın Deniz Baykal’ın konuşması, kurdela kesimi ve AVM turu ile devam etti.

Ardından aynı yerde bulunan Kadıköy Belediyesi Meclis Binası’nın açılışını gerçekleştiren Sayın Deniz Baykal meclis binası içinde yer alan ve Gazanfer Özcan anısına yaptırılan 400 kişilik tiyatro salonunun da açılışını gerçekleştirdi.

Tiyatro salonunun açılışında Gazanfer Özcan’ın eşi ve usta tiyatrocu Gönül Ülkü’de özel bir konuşma yaptı. Program 50. Sanat yılını dolduran Müjdat Gezen’e plaket sunulması ve Müjdat Gezen Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Mustafam Kemalim” oyununun izlenmesi ile son buldu.
Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi hakkında;

  • Türkiye’de örnek bir kamu-özel ortaklığı ve yap işlet devret projesi olan Kozzy AVM’nin yapımına 2008 yılında başlanmıştır.
  • Küresel krizin perakende sektöründeki negatif etkilerine ve ekonomide yarattığı belirsizliğe rağmen,  Rönesans Grubu’nun her projede olduğu gibi taahhütlerini zamanında yerine getirmesinin bir başka örneği olarak, örnek hizmetler sunan Kadıköy Belediyesi’ne yakışır bir şekilde dört dörtlük tamamlanarak Kadıköylülerin hizmetine sunulmuştur.
  • Kozyatağı’nda konut ve işyerlerinin ortasında E-5’in altında yer alan, 65 mağaza ve yüzlerce markası ile keyifli anların buluşma noktası Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi Bayar Caddesi, Baytur Konutları yanında Şakacı Sokak’da yer almakta olup 14,500 metrekarelik kiralanabilir alana sahip olup 30 milyon ABD Dolarına mal olmuştur.
  • Mahalle sıcaklığında yaşanan duygu ve davranışların yeniden canlanacağı şık ve modern mimari anlayışıyla, 65 mağaza ve yüzlerce markası ile Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezinde 259 araçlık kapalı otopark, 400 kişi kapasiteli Gazanfer Özcan Tiyatro Salonu, 9 salonlu Avşar sinemaları, Sergi alanları, Açıkhava konseptli restaurant ve cafeleri ile açılışının 3. gününde onbinlerce ziyaretçinin akınına uğramıştır.
Galeri
📆 27 Nisan 2010 Salı 12:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR