MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Türkiye Barış Zirvesi..
Türkiye Barış Zirvesi..


Türkiye Barış Zirvesi, Genç Barış İnisiyatifi Derneği tarafından 28 Nisan 2015 Salı günü Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi ev sahipliğinde Marmara Üniversitesi Reşat Kaynar Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Barış konusunda Türkiye’nin Dünya üzerindeki stratejik rolüne dikkat çekecek olan Zirvede 3 farklı oturum yer alacaktır. “ “Sanat”, Ekonomi” ve “Özel” Oturum şeklinde yürütülecek olan Barış Zirvesi; tüm gün saat 09:30 ile 18:30 aralığında devam edecektir. Ünlü iş adamları, sanatçılar, akademisyenler ve gazetecilerin konuşmacı olarak katılacağı zirvenin sonunda katılımcılara e-sertifika verilecektir.

Türkiye Barış Zirvesi Sanat Oturumuyla başlayacak Gülçin Günay’ın moderatörlüğünde Bejan Matur, Ahmet Enes, Ahmet Yenilmez, Suat Köçer bizlerle olacaklardır. Ardından; Ömer Ekinci’nin moderatörlüğünde, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Doç. Dr. Sedat Aybar, Hayri Dayı, Osman Zeki Özger’in katıldığı ekonomi oturumu gerçekleşecektir. Son olarak kapanış Özel Oturumla gerçekleşecek ve Doç. Dr. Şakir Dinçşahin’in moderatörlüğünde, Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Uluç Özülker ve Prof. Dr. Vahdettin Engin “İki Komşu Yüzyıllık Hasret, Ermeni Meselesi” konularında görüşlerini paylaşacaklardır.

Türkiye’nin Ortadoğu ve Dünya üzerinde “Barış” konusunda stratejik rol oynadığı bu yıllarda, ülkemizin sanat ve ekonomi alanlarında öne çıkmış kıymetli isimlerinin, gazetecilerinin ve akademisyenlerinin bir araya geleceği zirvede, barışın önemine ve barış inşası kavramlarına dikkat çekilecektir.

Barışın sadece kaybedildiği zamanlarda hatırlanan değil daima korunması bilincinin aktif olarak ayakta tutulmasına inanan GBİ, bu zirve ile gençleri ilgi duydukları alanlardan önemli isimlerle buluşturarak barışın inşasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlama amacı gütmektedir. GBİ, toplumsal ve küresel barışın korunması ve sürdürülebilirliği adına öncü nitelikte olan bu zirve sayesinde insanlarda var olan “barış” algısını somutlaştırmayı, insan hakları, hoşgörü, birlikte yaşama kültürü gibi kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı geliştirmeyi hedeflemektedir.

📆 22 Nisan 2015 Çarşamba 11:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR