MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Toplum » ABUBEKİR TAŞYÜREK’TEN OBJEKTİF DURUŞ
ABUBEKİR TAŞYÜREK’TEN OBJEKTİF DURUŞ


İBB AK Parti Gurup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek’in, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Nisan ayı son toplantısında, ayrım yapmadan objektif bir duruş sergileyerek ilçe belediyelere yapılacak yardımla ilgili 150 milyon lira değil de 200 milyon olarak oylanmasını önermesi tüm meclis üyeleri tarafından uzun süre alkışlandı. Önerge oybirliği ile kabul edildi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi yoğun bir haftayı daha geride bıraktı. Nisan ayının son toplantısında ilçe belediyelere yardımla ilgili 151 numaralı gündem maddesi üzerinde duruldu. Gündemle ilgili söz alan İBB AK Parti Gurup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, ayrım yapmadan, objektif bir duruşla ilçe belediyelerin sıkıntılarını da göz önünde bulundurarak ve sıkıntıların bir nebze olsun telafisi amacıyla yapılacak olan bu yardımın 150 milyon lira değil de 200 milyon olarak oylanmasını önermesi tüm meclis üyeleri tarafından takdir ve alkışla karşılandı. Mecliste, ilçe belediyelere yapılacak yardımla ilgili görüşülen 151 numaralı gündem maddesi, 200 milyon TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

TAŞYÜREK’İN 150 MİLYON YERİNE 200 MİLYON ÖNERİSİ

 

Belediyelere yapılan yardımla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İBB AK Parti Gurup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, “Ben genelde raporlarla ilgili görüşülürken çok fazla söz almıyorum ama burada gündeme gelen önemli bir konuyla ilgili söz aldım. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ilçe belediyelerine yaptığı yardım önemli bir gündem maddesi olduğu için, belli hususların da altını çizerek söz almış bulunmaktayım.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyemiz geçmiş yıllarda, yanlış hatırlamıyorsam 2012 ve 2013 yıllarında da ilçe belediyelerine özellikle ayni yardım yapılması noktasında bir kararı var. Bu yardımda şu anda 151 numaralı gündem maddesi ile meclisimizin huzuruna gelmiş bulunmaktadır.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyemizin tabi ki böyle bir uygulaması takdire şayandır. Ben, bu vesileyle geçmiş yıllarda da konuyla ilgili olarak araştırmıştım. Türkiye’nin diğer büyükşehir belediyelerinden hiçbir tanesinde böyle bir uygulama yoktur. Bu yardımın yapılması bir yasal zorunluluk değildir.

 

Buna rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyemiz her zaman olduğu gibi, her ne kadar arkadaşlarımız ironi ile baksalar da, bir taraftan İstanbul halkına gerekli yardımları, yatırımları, gerek ulaşım konusunda, gerek diğer görev sahasına giren bütün konularda ilçe belediyelerine iktidar-muhalefet ayırmadan destek olmaya devam etmektedir.

 

2013 yılında yine eski parayla 150 trilyon olan bugünkü parayla 150 milyon TL’yi belli kıstaslara göre ortaya konulan en ideal ölçülerde ilçe belediyelerimize yardımı yapmıştık.

 

Şimdi biraz daha, daha teknik çalışma yapıldı. O zaman bazı arkadaşlarımızın ufak tefek serzenişleri vardı. Ben şöyle bir bilgi aldım arkadaşlarımızdan. Bu dönem yapılan dağıtımda önceki dönem yapılan dağıtımlarda 3 kıstas dikkate alınıyordu. 2013’te verilen yardım için

📆 21 Nisan 2015 Salı 13:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR