MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Belediye, Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » 9 ülkeden çocuklar Maltepe’de buluştu
9 ülkeden çocuklar Maltepe’de buluştu


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 9 ülkeden öğrencilerin bir araya geldiği 23 Nisan etkinliğine katıldı ve “Türk gençlerinin yabancı kültürlere ne kadar açık olduğunu buradan görebiliyoruz.

 

Dünyanın hiç bir yerinde çocuklara atfedilmiş böyle güzel bir bayram yok” dedi.

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları’ndan biri olan Comenius programı kapsamında 9 ülkeden gelen 18 öğrenci, Maltepe’de Fındıklı Mahallesi’ndeki Mürüvvet Hanım İlkokulu tarafından ağırlandı.

 

Okulda düzenlenen törene, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Terlemez, Okul Müdürü Selmin Yön, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Konuk 9 ülkenin bayraklarını ellerinde tutan öğrencilerin alanı renklendirdiği törende ilk olarak, 23 Nisan’ın anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Türkçe ve Comenius’un bu yılki resmi dili Fransızcayla ülkeler selamlandı. Etkinlik kapsamında folklor, bayrak ve tango gösterileri de yapıldı. Melodika dinletisinin de yapıldığı etkinlikte,  Mürüvvet Hanım İlkokulu İngilizce Korosu da sahne aldı.

 

BAŞKAN KILIÇ “23 NİSAN”I KUTLADI

 

Okul Müdürü Selmin Yön’ün konuşmasından sonra söz alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Türk gençlerinin yabancı kültürlere ne kadar açık olduğunu buradan görebiliyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde çocuklara atfedilmiş böyle güzel bir bayram yok. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımızın aydınlık geleceğin teminatı olduğunu biliyordu. Atatürk, Cumhuriyeti bu yüzden siz çocuklara emanet ediyor. Sevgiye, barışa, kardeşliğe açılan aydınlık kapı çocuklarımızın yüzleri gibi gelecekleri de her daim parlak olsun” diye konuştu.

 

COMENIUS PROJESİ

 

Comenius Programı, genel olarak, okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen bir hayat boyu öğrenme programıdır. Comenius Programı, öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlamaktadır.

 

📆 20 Nisan 2015 Pazartesi 17:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR