MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » KARTAL THM KOROSU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
KARTAL THM KOROSU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI


Kartal THM Korosu Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde verdiği Türk Halk Müziği konseri büyük beğeni topladı. 

 

7 solo ve 10 koro türkü ile bir şiir Oratoryosunun sunulduğu gecede Koroyu şef Yakup Esen Yönetti.  Zeki Demirci sunuculuğunu yaptı. Solo eserleri Yaşar Koca, Öznur Tektaş, Ceyda Aslan, Süleyman Suludere, Binali Büyük Kahraman, Bülent ve Aynur Dilek seslendirdi.

 

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtuluş, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül ve çok sayıda türkü dostu geceye katıldı. Şef Yakup Esen’e Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz adına bir çiçek sunan kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, “Solo ve koro eserleri ilgi ile dinlediklerini, Yakup Esen yönetimindeki sanatçıların başarısını alkışladıklarını ifade etti.

 

Kartal Belediyesi olarak Kültür ve Sanat adına yapılan çalışmalar yanında yerel koro ve sanatçılara olan desteğe değinen Gürer, Kartallıları kuruluşundan beri değerli eserlerle buluşturan, geçmişi günümüze taşıyan THM korosunun varlığının  Kartal’ın şansı olduğunu ifade etti.

 

📆 18 Nisan 2015 Cumartesi 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR