MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » BALKANLILAR DERNEĞİ’NDE DİL EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA BELGELERİ VERİLDİ
BALKANLILAR DERNEĞİ’NDE DİL EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA BELGELERİ VERİLDİ


Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde açılan Bulgarca dil kursu sona erdi. Dil kursuna katılanlara belgeleri verildi. 

 

Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Ömer Fethi Gürer, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yüksel, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Balkanlılar Dernek Başkanlığı yapmış olan Nizamettin Yumurtacı ve Olcay Özgün, Kartal Belediye Başkan Danışmanı Vasfiye Yılmaz’da törene katıldı.

 

Balkanlılar Dernek Başkanı Fikret Poyrazoğlu açılış konuşmasında, Bulgaristan ile Türkiye ilişkilerinin gelişmesi adına dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Kartal Belediyesi’nin katkıları için teşekkür etti. Bulgaristan Başkonsolosu Angel Angeleov’da konuşmasında Balkanlılar Derneği’nin ve Kartal Belediyesi’nin işbirliğinde yapılan Bulgarca Dil Kursu sertifika töreninde, Bulgaristan ile olumlu ilişkilere dikkat çekti ve Bulgarca dil öğrenilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Bulgarca dil kurslarına katılanlara kitap vb. destek sağlayacaklarını söyledi. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz’ün selamlarını sunarak başladığı konuşmasında, Kartal Belediyesi’nin Kartal’da bulunan derneklerle olan ilişkilerini ve Belediyenin katkılarını anlattı. Balkanlarda Kardeş Belediyelerin varlığının yanında Bulgaristan ile iyi ilişkilerin oluşmasında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yaklaşımının önemine değindi.

 

Sosyal Belediyecilik anlayışı içinde  “Önce İnsan” yaklaşımı ile sorunları çözmek istediklerini ifade eden Gürer, dil kursunu bitirenleri kutladı. Başkonsolos Angel Angelov, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve dernek başkanlığı yapmış olanlar ile yöneticiler kursu bitirenlere belgelerini verdi. BBC Muhabiri Nahide Deniz’de töreni izledi. Balkanlılar Dernek Başkanı Fikret Poyrazoğlu’nun, yaş gününe denk gelen etkinlik sonrası yaş günü pastası birlikte kesildi.

📆 18 Nisan 2015 Cumartesi 10:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR