MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Üsküdar Üniversitesi’nde “madde bağımlılığı” seminerleri düzenlenecek
Üsküdar Üniversitesi’nde “madde bağımlılığı” seminerleri düzenlenecek


Üsküdar Üniversitesi BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) ve İSTKA, bağımlılık alanında bilimsel araştırmalar yapmanın yanı sıra toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi Çarşı Kampüsü’ndeki Emir-1 Salonu’nda 20 ve 22 Nisan 2015 günlerinde alanında uzman isimler tarafından seminerler verilecek.

 

20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 13: 00-14:00 arasında Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlilerinden Prof.Dr. Tayfun Uzbay, “Madde bağımlılığı konusunda bilinmesi gereken herşey: İnteraktif Seminer” konulu seminer verecek.

 

22 Nisan Çarşamba günü 12:30-13:30 saatleri arasında düzenlenecek seminerde ise Prof. Dr. Tuncel Özden ”Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi ( BATAMER ) ve Uyuşturucu Madde Analizleri “ konusunda bir konuşma yapacak.

 

Üsküdar Üniversitesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren BATAMER ve BAUMER ile özellikle gençleri tehdit altına alan “bağımlılık” konusunda ortak paydada çalışmalar yürütülüyor. Bu anlamda başlatılan ve İSTKA’nın desteği ile kurulan BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) halka ücretsiz hizmet veriyor.

 

Merkezde, analitik alanda en ileri teknolojiye sahip cihazlarla ölçümler yapılıyor. Hızlı ve geçerli analiz yöntemlerini içinde barındıran bu merkez, alanında uzman farmakolog, eczacı, kimyager, psikiyatrist ve psikologlarla birlikte geniş kapsamlı bir tarama hizmeti sunuyor.

 

📆 18 Nisan 2015 Cumartesi 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR