MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » “Avrupa’nın renkleri” Maltepe’de buluşacak
“Avrupa’nın renkleri” Maltepe’de buluşacak


“Comenius Projesi” kapsamında Türkiye’ye gelecek öğrenciler Maltepe’de buluşacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları”ndan biri olan Comenius programı kapsamında, 9 ülkeden gelen öğrenciler, Maltepe’de Fındıklı Mahallesi’ndeki Mürüvvet Hanım İlkokulu tarafından ağırlanacak.

 

9 ÜLKEDEN 18 ÖĞRENCİ

 

Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi ve Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen proje hakkında konuşan Mürüvvet Hanım İlkokulu Müdürü Selmin Yön, Comenius programının kültürlerarası iletişim aracılığıyla eğitimde kaliteyi arttırmayı hedeflediğini belirterek, “Anaokulundan yükseköğrenime kadar her aşamada eğitim projelerini kapsayan Comenius programı kapsamında, Yunanistan, Almanya, Fransa, Belçika, Romanya, İspanya, İtalya, Macaristan ve Polonya’dan gelen 18 öğrenciyle okulumuzdan 18 öğrenci bir araya gelecek. Etkinlik kapsamında hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kutlanacak, hem de ‘Genç vatandaşlar Avrupa’yı keşifte’ konu başlığı üzerine sunum yapılacak” dedi.

 

TARİHİ YERLER GEZİLECEK

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da bir konuşma yapacağı etkinlik kapsamında, folklor, bayrak ve tango gösterileri yapılacak ve 23 Nisan konulu şiirler okunacak. Ayrıca melodika dinletisinin de yapılacağı etkinlikte,  Mürüvvet Hanım İlkokulu İngilizce Korosu da sahne alacak. 19-26 Nisan tarihleri arasında 9 ülkeden gelen öğrencilerin ağırlanacağı etkinlikte, İstanbul’un tarihi yerlerine geziler ve toplantı yemek programları da düzenlenecek.

 

MALTEPE BELEDİYESİ’NDEN DESTEK

 

Öte yandan projeye destek veren Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce okulda tamir ve yenileme çalışmaları yapıldı. Bu kapsamda, okulun dış cephesi ve kapıları boyandığı gibi, iç mekânda konferans salonunda boya ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ayrıca engelli vatandaşlar için de asansör hazırlandı.

 

📆 17 Nisan 2015 Cuma 12:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR