MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Mimar Sinan’ın Şaheserleri 3D Baskı Teknolojileriyle Buluşuyor
Mimar Sinan’ın Şaheserleri 3D Baskı Teknolojileriyle Buluşuyor


Türkiye’nin 3D yazıcı alanındaki öncü firmalarından 3Dörtgen’in sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı Mimar Sinan sergisi olma özelliğini taşıyor.

Dünya tarihinin en büyük mimarlarından Sinan’ın ünlü eserlerinden Süleymaniye Camii, Selimiye Camii ve diğer onlarca eserinin 3 boyutlu minyatür versiyonları da sergide ziyaretçiler ile buluşuyor. Multi teknolojik şekilde kurgulanmış sergide ziyaretçiler Ultimaker 2 Go 3D yazıcının çalışma şeklini ve üretim aşamasını da gözlemleme şansı yakalıyor. Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşmekte olan “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” sergisi 31 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

Dünyanın en büyük mimarlarından Mimar Sinan, bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı Mimar Sinan sergisi olan “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” ile anılıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ile Allevents ortaklığı ve de 3Dörtgen sponsorluğunda düzenlenen sergi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini kabul etmeye başladı.

 

Sergide Mimar Sinan’ın eserlerini ve eserlerin oluşturduğu atmosferi görebilen ziyaretçiler aynı zamanda Sinan’ın eserlerini minyatür 3D baskı halinde de gözlemleme şansını yakalıyor. 3Dörtgen’in Ultimaker 2 Go 3D yazıcısı sergi boyunca sürekli çalışarak Selimiye Camii’nden Sokollu Mehmed Paşa Külliyesi’ne, Süleymaniye Camii’nden Mihrimah Sultan Camii’ne kadar Mimar Sinan’ın tüm eserlerinin 3D minyatür versiyonlarını üretecek. Multi teknolojik olarak kurgulanmış sergide ziyaretçiler Ultimaker 2 Go 3D yazıcının çalışma şeklini ve üretim aşamasını da deneyimlemiş oluyor. Mimar Sinan’ı ve eserlerini kapsamlı şekilde tanıtan sergi 31 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

 

 

📆 17 Nisan 2015 Cuma 11:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR