MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Genel, Sağlık, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DİŞ TARAMASI
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DİŞ TARAMASI


Kartal Belediyesi ilçede sağlık alanında geliştirdiği hizmetlere bir yenisini daha eklendi.

 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sağlık alanında geliştirdiği hizmetler kapsamında Kartal ilçesi sınırları içinde bulunan ilköğretim okulu öğrencilerine ücretsiz diş taraması ve tedavisi uygulamasına başladı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün bir hekim olmanın da getirdiği hassasiyetle ilçede başlatılan diş taraması uygulamasına Sağlık İşleri Müdürü Sevin Köker’de katıldı. 

Kartal Esentepe Mahallesi’nde bulunan Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş sağlığı Merkezinde ilköğretim okulu öğrencilerine diş taraması yapıldı. İlk olarak 100. Yıl Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu’ndan Kartal Belediyesi’ne ait servisler ile alınan öğrenciler Esentepe Mahallesi Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne götürüldü. 35 öğrenciye yapılan diş taramasında öğrencilerin sağlıksız olan dişleri belirlendi ve daha sağlıklı diş yapılarına sahip olmaları için genel bilgiler verildi.

 

Diş taramasının sonucunda öğrenciler tedavileri için yine ücretsiz olarak aileleri eşliğinde randevu alarak bu uygulamadan yararlanacak. Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan diş taraması ve tedavisi Kartal ilçesi sınırlarından bulunan diğer okulların katılımıyla birlikte devam edecek.

📆 17 Nisan 2015 Cuma 10:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR