MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » 19 yaşındaki yazar Bengüsu Özcan’ın ilk kitabı “Maskeli Kedi” Pena’da
19 yaşındaki yazar Bengüsu Özcan’ın ilk kitabı “Maskeli Kedi” Pena’da


Pena Yayınları, genç yazar Bengüsu Özcan’ın ilk kitabı ‘Maskeli Kedi’yi okurlarının beğenisine sunuyor.

 

Rolden role giren, sürekli maskelerini değiştiren genç bir kadın Eylül, aniden çıkıp gelen ve tüm dengeleri bozan bir aşk sayesinde asla oynanmaması gereken bir oyunun içinde buluyor kendini.

 

Eylül, hayata tek başına meydan okuyan genç, güzel, bir o kadar da yetenekli bir oyuncu. Eylül, kimi zaman eşli yemeklere katılan bir müzmin bekarın güzel ve akıllı sevgilisini oynar, kimi zamansa Alzheimer hastasına anılarını hatırlatmak için gönderilen yıllar önce ölmüş kızını.

 

Hiç yaşanmamış hayatlar

 

Müşterilerinin gizliliği için gerçek kimliğini kimseye açıklamayan ve tamamen izole bir hayat süren Eylül’ün kaderi genç bir adamla, Savaş’la tanışınca değişecektir. Bu adamın çekimine kapılması sadece gizli kimliğini tehlikeye atmakla kalmayacak, yıllardır söylediği yalanların bedelini de ödemek zorunda kalacaktır. Üstelik kabul ettiği son iş onu tehlikeli bir oyunun içine sokacaktır.

 

Onun izini sürmeye çalışırsanız açıkçası biraz zorlanırsınız çünkü öyle tedbirli ki insanların sırları açığa çıkmasın diye kendi hayatını bir kalede yalnızlığa mahkum etti. Ta ki tesadüfen yoldan geçen birileri onun ıssız kalesini bulup maskelerin ardındaki Eylül’ü sıcak gün ışığına çıkarana dek.

 

Genç yetişkin edebiyatında bir Türk yazar

 

Genç yetişkin edebiyatın dünya çapında çok satan yazarları ve eserlerini Türkçe’ye kazandıran Pena Yayınları, şimdi de genç bir Türk yazarı, Bengüsu Özcan’ı okuyucuyla buluşturuyor. Genç yazar ilk romanı ‘Maskeli Kedi’de kiralık oyunculuk yaparak başka insanların kimliklerine bürünen gizemli bir genç kadın Eylül’ün öyküsünü anlatıyor.

 

Çok katmanlı bir ilk roman

 

Bengüsu Özcan, ilk eserini veren bir yazardan beklenmeyecek bir yetkinlikle çok yönlü bir karakteri ve farklı olay örgülerini pürüzsüz biçimde birbirine bağlama becerisini gösteriyor. Başkarakterin oynadığı farklı roller romanın yapısına yansıyor ve “Maskeli Kedi” romantizmi, psikolojik gerilimi ve sürükleyici bir macerayı bir araya getiren keyifli bir okuma vaat ediyor.

 

📆 13 Nisan 2015 Pazartesi 12:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR