MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçim startını Kartal’da verdi
CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçim startını Kartal’da verdi


CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçim startını Kartal’da verdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal’da düzenlenen “Milletçe Alkışlıyoruz” mitingi ile seçim startını verdi. Kılıçdaroğlu, “Bu alkış laikliğe, demokrasiye ve cumhuriyete zulmeden zihniyeti protesto alkışıdır” dedi.

 

 

Kartal’da düzenlenen “Milletçe Alkışlıyoruz” mitingine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul milletvekili adayları, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve binlerce partili katıldı. Sahneye eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, partilileri selamladı.
Partililere “Korkmayın, yılmayın, sinmeyin” diye seslenen Kılçdaroğlu, “Arkanızda Kabadayılıktan, zalimlikten, baskıcılıktan, yasakçılıktan ayrımcılıktan uzak bir anlayışın temsilcisi CHP var” ifadelerini kullandı.


DSC_0027

“BU ALKIŞ LAİKLİĞE, DEMOKRASİYE VE CUMHURİYETE ZULMEDEN ZİHNİYETİ PROTESTO ALKIŞIDIR”
Türkiye’nin gidişatından duydukları endişeyi haykırmak için Kartal’da bir araya geldiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bugün buraya ülkemizde siyasi, hukuki değerlerindeki yozlaşmayı haykırmak için geldik. milletin milletliğin, devletin devletliğini tehdit eden boyutlara ulaşan yozlaşmaya milletçe dur demek için geldik. Ülkemizde kol gezen yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve vicdansızlık karşısında eğilmeyeceğimizi haykırmak için geldik. Milletin millete arasını açan zihniyeti milletçe reddettiğimiz haykırmak için geldik. Bugün buraya ülkemizde egemen olan sorumsuzluğu, savurganlığı, saldırganlığı tahttan indireceğimizi haykırmak için geldik. Türkiye’yi yaşanmak bir ülke haline getirenlere ‘kalkın oradan o koltuğa millet oturacak’ demek için geldik. Bugün milletçe büyük bir alkışı başlatmak için geldik. Bu alkış hakka, hukuka ve ekonomiye, özgürlüğe barışa ve adalete, laikliğe, demokrasiye ve cumhuriyete zulmeden zihniyeti protesto alkışıdır. Bu alkış kısa sürede bir çığ gibi büyüyerek bütün ülkeye yayılacak toplumsal haykırıştır. Bu alkış Türkiye’yi yaşanmak bir hale getirenlere meydan okumadır. Haydi milletçe alkışlıyoruz, avuçlarımız patlarcasına alkışlıyoruz” diye konuştu.
“YOKSULLUĞUN, ADALETSİZLİĞİN, SEVGİSİZLİĞİN, SAYGISIZLIĞIN KÖKÜNÜ KAZIMAYA GELİYORUZ”
Milletin yaşanabilir bir Türkiye istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Yaşanacak bir Türkiye için CHP olarak hazırız. Bu güne kadar belki hiçbir siyasi parti hiçbir seçime CHP kadar Türkiye sorunlarına hakim, çözümlerini üretmiş olarak girmeyi başaramamıştır. İlk kez CHP Türkiye’nin bütün sorunlarının çözümüne sahiptir, çözümü masaya yatırmış ve halkına sunmuştur. Programlarımız hazır, kadrolarımız tamam, çözümlerimiz de hazır. Ülkeye milletin çok özlediği ekonomik refahı, iç ve dış barışı, onurlu duruşu, birliği ve beraberliği getirmeye geliyoruz. İşsizliğin, yoksulluğun, adaletsizliğin, sevgisizliğin, saygısızlığın kökünü kazımaya geliyoruz. Yaşanacak bir Türkiye’yi hayata geçireceğiz. 4 yılda geçireceğiz” şeklinde konuştu.

 

DSC_0068
“5 MİLYON VATANDAŞIMIZ BORÇ BATAĞINDA”
Yoksulluğun sıfırlandığı bir Türkiye sözü veren Kılıçdaroğlu, “Kimse ‘ben yoksulum’ demeyecektir CHP iktidarında. Bugün 17 milyon yoksulumuz var. Olacak iş mi bu. 17 milyon yurttaşımıza söz veriyorum sizin yoksulluğunuzun sıfırlanması boynumun borcu. 5 milyon vatandaşımız borç batağında. Faiz kıskacında. Bu vatandaşlar için tefeci faizi çalışıyor. Son on yılda borç batağındaki vatandaşlarımızın bankalara ödedikleri faizin miktarı 128 milyar dolar. Size sözüm söz. Bu borç batağından sizi kurtaracağım. Bunu önümüzdeki günlerde ayrıntıları ile açıklayacağız. Herkesin gözü kulağı CHP’de olsun” dedi.
Emekliye ikramiye vaadini yenileyen Kılıçdaroğlu, “Ramazan ve kurban bayramında sizlere birer maaş ikramiye vermeyi görev biliyorum. Notere gittim imzaladım. Hem notere gidiyorum hem millete. Var mı diyeceğin. Ben bu parayı vereceğim” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin de işsizlik olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“6 milyon 200 bin işsizimiz var. Malum zihniyetten ‘işsizliği çözeceğiz’ diye bir laf duydunuz mu? Ama ben söylüyorum. Türkiye’nin en temel sorunudur işsizlik. Bu illetten bu toplumu kurtaracağız. İşsizliğin kökünü kazıyacağız, sıfırlayacağız. Yeter ki birlik olalım. Bu ülkeye gerçek anlamda milletin iktidarını hep beraber getirelim.”
“YAŞANCAK TÜRKİYE PROGRAMINI ANKARA’DA AÇIKLAYACAĞIZ”
Kılıçdaroğlu Ankara’da 19 Nisan’da ‘Yaşanacak Bir Türkiye’ programını açıklayacağını belirterek, “Bütün çözümleri ayrıntıları ile anlatacağım. 77 milyon yurttaşımın emin olmasını isterim. Size vaat ettiğim her şeyin kuruşu kuruşuna maliyetinin hesaplandığını bilmenizi isterim. Ben maliyeciyim. Hesap uzmanıyım. Paranın nasıl toplandığını, nasıl harcandığını en iyi bilen kişiyim. Arzu eden kişi varsa onunla da tartışmaya hazırım” diye konuştu.

📆 11 Nisan 2015 Cumartesi 16:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR