MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Erenköy, Flaş, Genel, Toplum » SANAT KADIKÖY’DE SOKAĞA ÇIKIYOR
SANAT KADIKÖY’DE SOKAĞA ÇIKIYOR


12 Nisan Pazar Günü sanat Kadıköy’de sokağa çıkıyor. Kadıköy Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak olan Dünya Sanat Günü Kutlamaları kapsamında birçok sanatçı Bağdat Caddesi’nde bir araya gelecek.

 

Dünya Sanat Günü Kutlamaları, Kadıköy Belediyesi ile Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin (UPSD) işbirliği ile 12 Nisan Pazar günü Kadıköy Bağdat Caddesinde yapılacak.

 

Ünlü İtalyan sanatçı Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ı “Dünya Sanat Günü” olarak kabul eden UPSD, Kadıköy Belediyesi ile el ele vererek çeşitli sanat etkinliklerine imza atacak.

 

Meksika’da Nisan 2011 de yapılan UNESCO AIAP 17. Dünya Sanat Dernekleri Genel Kurulu’nda Türkiye’yi temsil eden Uluslararası  Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı Bedri Baykam Türk delegasyonunun önerisini açıklayan bir sunum yaptı. Baykam, Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanmasını önermiş ve teklif kabul edilmişti.

 

Dört yıldır kutlanan Dünya Sanat Günü’ne Kadıköy Belediyesi de üç yıldır ev sahipliği yapıyor.  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 15 Nisan Dünya Sanat Günü kutlamaları Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Bağdat Caddesi’nde yapılacak.

 

12 Nisan Pazar günü 10.00 -18.00 saatleri arasında Şaşkınbakkal-Erenköy arasında standlar kurulacak ve gün boyu canlı müzik, pandomim sanatçıları, çeşitli sanatsal aktiviteler yer alacak. Önemli yayınevleri, sanat kurumları, müzeler ve vakıfların katkısıyla 35 adet stand kurularak sanat kitapları, müzeler ve sanat kurumlarının tasarım mağazalarının ürünleri satılacak.

 

TARİH: 12 NİSAN PAZAR SAAT:10:00-18:00

YER: BAĞDAT CADDESİ / ŞAŞKINBAKKAL

(KAZIM KULAN ÇARŞISI ÖNÜ)

📆 09 Nisan 2015 Perşembe 14:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR