MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Sakızağacı esnafı da “M’Expo” dedi
Sakızağacı esnafı da “M’Expo” dedi


Sakızağacı esnafıyla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “M’expo için siz değerli esnaflarımızdan destek istiyorum.

 

500 bin imza toplayıp, gençlerin, geleceğimizin, Maltepe’nin umudu olacak bu projeyi gerçekleştirmek ve 25 bin insanımıza iş imkânı sağlamak istiyoruz” dedi. Kılıç, esnaf ziyareti sonrasında karşılaştığı gençlere de M’Expo’yu anlattı.

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belirli aralıklarla düzenlediği esnaflarla buluşma toplantıları kapsamında, Sakızağacı esnafıyla sabah kahvaltısında buluştu. Maltepe Meydan Projesi ve M’expo başta olmak üzere ışıklandırma, altyapı, esnaf eğitimi ve ulaşım sorunlarının görüşülüp tartışıldığı toplantıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “Esnaf demek bir ülkenin olmazsa olmazı, belediye başkanları için de halkın nabzını tutanlar demek.

 

Bu anlamda sizler her zaman bizim başımızın tacısınız. Ancak sizler de işinize saygı duymalısınız. Bir fırıncı kötü koşullar içerisinde çalışmamalı. Sabahın erken saatlerinde esnaflarımızla bir araya gelerek onlar adına bizler çözümler üretmek için çabalıyorsak, esnaflarımız da hijyen konusunda çok dikkatli olmalı. Bu kapsamda yurtdışında esnaflara pazarlama başta olmak üzere çeşitli eğitimler veriliyor. Türkiye’de de bu yaygınlaştırılmalı” dedi.

 

“TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYUN”

 

Konuşmasında Montessori tipi eğitim modeli, çocuklar için Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerden de bahseden Başkan Kılıç, “Şimdi bir projeyi sonuçlandırmak üzereyiz. Maddi durumu iyi olmayan ailelerimize 600 TL nakdi yardım yapacağız. Öyle bir sistem kurduk ki, kredi kartına benzer kartları alan vatandaşlarımız, sadece Maltepe sınırları içerisinde alışveriş yapabilecek.

 

Dolayısıyla ilçemiz esnafı kazanacak. Ayrıca size yine olumlu yansımaları olacak, yine sizlerin kazanacağı Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesinden bahsetmek istiyorum. M’expo için siz değerli esnaflarımızdan destek istiyorum. 500 bin imza toplayıp, gençlerin, geleceğimizin, Maltepe’nin umudu olacak bu projeyi gerçekleştirmek ve 25 bin insanımıza iş imkânı sağlamak istiyoruz.

 

Fuar ve kongre merkezi her yerde var ancak yaşam merkezi her yerde yok. Bu proje birçok ilki bünyesinde barındıracak. M’Expo ne Ali Kılıç’ın, ne Maltepe Belediyesi’nin projesi. Bu proje sizlerin projesi. Yaklaşık 900 milyon avroya mal olacak M’Expo için hepimizi taşın altına elimizi koyalım” diye konuştu.

 

“MALTEPE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELMELİ”

 

Son olarak “Maltepe Meydan Projesi” hakkında da esnafları bilgilendiren Kılıç, şöyle konuştu: “Müşteri sirkülasyonu olmadığı için özellikle Maltepe Meydanı’nda yer alan esnaflar, kiralarını dahi zor ödüyor. Dışarıdan müşteri çekebilmek ve Maltepe’yi bir cazibe merkezi haline getirmek için bir projemiz var.

 

Özellikle biliyorsunuz cami ve emniyetin meydandan olmasında dolayı çok ciddi kalabalık oluyor, zaten trafik sorunu var. İnsanlar burada durmak istemiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ‘Meydan Projesi’ni de görüştüm. En az 4 sene sürecek büyük bir proje bu.  Maltepe Meydanı ile ilgili projemiz şu an hazır.

 

Ayrıca metro ile Maltepe Meydanı arası çalışacak hafif raylı bir sistem kurarak, insanlarımızın buraya gelmesini sağlayacağız.” Daha sonra bölgedeki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Kılıç, dershane önünde bekleyen gençlere gidip M’Expo projesini anlatarak, desteklerini istedi.

📆 09 Nisan 2015 Perşembe 14:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR