MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Anzak ve Türk Öğrenciler Çanakkale Savaşını Tasarlayacak
Anzak ve Türk Öğrenciler Çanakkale Savaşını Tasarlayacak


Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı BKG tarafından hayata geçirilen ‘Üniversitelerarası Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması’ ile anılacak. Diğer yıllardan farklı olarak yarışmanın beşincisine Avustralya ve Yeni Zelandalı üniversite öğrencileri de katılabilecek.

Kültürel mirasın korunması ve yaşatılması amacıyla BKG (Bilkent Kültür Girişimi), 2010 yılından bu yana ‘Üniversitelerarası Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması’nı düzenliyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek yarışmanın ana temasını ‘Bir savaşın hikâyesi: Çanakkale’ oluşturacak.

 

Yeni Zelandalı ve Avustralyalı Öğrenciler de katılacak

 

BKG, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı’na özel olarak SKAL Dernekleri Federasyonu ile işbirliği yaparak Yeni Zelandalı ve Avustralyalı öğrencileri de yarışmaya davet edecek.

 

Çanakkale şehitlerine ve gazilerine bir saygı duruşu niteliği taşıyan yarışmaya, tasarımla ilgilenen tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri katılabilecek. Katılımcılar, bu seneki yarışmada ‘Bir savaşın hikayesi: Çanakkale’ teması altında, ürün tasarımı ve grafik illüstrasyon olmak üzere iki farklı alanda yarışacaklar.

 

Son Başvuru Tarihi 30 Haziran

 

Başvuruların 30 Haziran tarihine kadar devam ettiği yarışmada, dereceye giren öğrencilerin eserleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 27 ilde 84 müzede faaliyet gösteren BKG Müze Mağazaları’nda satışa sunulacak.

 

📆 09 Nisan 2015 Perşembe 13:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR