MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » KILIK KIYAFET SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR
KILIK KIYAFET SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR


Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü Halil Serkan Öz isimli öğretmenin bir kalp krizi sonucu ölümü münasebetiyle yaptığı açıklamada: “Başta kederli ailesi olmak üzere, tüm eğitim camiasının başı sağ olsun.

Hükümet kılık kıyafet konusunda acilen köklü düzenlemeye gitmelidir. Bayan öğretmenlere tanınan serbestlik, erkek öğretmenlere de getirilmelidir.”dedi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun inceleme yapmak üzere gittiği Termal Fen Lisesi’nde, üyesi olduğu sendikanın tek tip kıyafet uygulamasına karşı yürüttüğü serbest kıyafet eylemine katıldığı için öğrencileri önünde azarladığı öğretmen Halil Serkan Öz, önceki gün yapılan protesto yürüyüşünde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini belirten ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü Yalova valisinin uygunsuz bir tepki gösterdiğini, bu davranışın eğitim öğretim camiasına yapılmış bir saygısızlık olduğunu vurguladı.“Eğer ortada bir mevzuata aykırı bir durum varsa, bunun öğrencilerin huzurunda değil, uygun ortamlarda usulüne uygun bir dille ifade edilmesi lazımdır. Öğretmenlerin giderek itibar kaybına uğratıldığı şu günlerde söz konusu olayın yaşanmasını esefle karşılıyoruz ve sayın valiyi kınıyoruz”dedi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak yıllarca eğitimcilerin kılık kıyafet sorunun çözülmesi gerektiğini her platformda söylediklerini anlatan Hamdi Sürücü “Öğretmenim nasıl giyineceğini bilir “ diyen Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya seslendi:”Hem bir taraftan öğretmenim nasıl giyineceğini bilir diyeceksiniz. Diğer taraftan, sınıfın ortasında, öğrencilerin gözü önünde bir öğretmen kılık kıyafetinden dolayı azarlanıp, sınıftan çıkarılacak. Bu anlaşılır şey değil. Hükümet kılık kıyafet konusunda acilen köklü düzenlemeye gitmelidir. Bayan öğretmenlere tanınan serbestlik, erkek öğretmenlere de getirilmelidir.” diye konuştu.

📆 07 Nisan 2015 Salı 13:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR