MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » AYDOS PATİKA KOŞUSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
AYDOS PATİKA KOŞUSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


Kartal Aydos Ormanı’nda düzenlenen 5.Aydos Patika Koşusu sonuçlandı.

 

“2015 Aydos Patika Serisi”nin 3 ayrı etepta düzenlenen yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kartal Belediyesi’nin destekleri ile Team Kronos işbirliğiyle gerçekleşen 5. Aydos Patika Koşusu ödül törenine Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’de katıldı.

 

Gürer, derece alan sporculara madalya ve kupalarını verdi.  Aydos Patika Koşusu’nun yanı sıra Aydos Bisiklet yarışları da gerçekleşti.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün sporun her branşına destek ve önem verdiğini ve gençlerin spor ile buluşmaları içinde belediye olarak katkı sağladığına vurgu yaparak şöyle dedi: – “Aydos Ormanları Anadolu yakasının önemli soluklanma alanı. Aydos Ormanları tanınması, korunması, spor içinde çekim alanı olması için başlatılan yarışların bu yılda büyük ilgi görmesi sevindirici. İstanbul’da giderek yok olan yeşil alanları Kartal’da korumak adına Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz büyük bir mücadele veriyor. Başkan Altınok Öz döneminde kent içinde yeşil alanlar iki kat artırıldı.

 

 

Aydos’da çevre temizliğinde, ağaç dikiminde yer alan belediyemiz Aydos Patika Koşusu’nun da destekçisi. Bu yarışlar üç ayrı etap ile gerçekleşiyor.  Dağ Bisiklet yarışları da bu yıl ilk olmasına rağmen ilgi buldu. Organizasyonu gerçekleştiren ve bu yarışa destek veren herkesin emeği ile belediye işbirliği güzel bir yarış sürecinin gerçekleşmesini sağladı. Türkiye’nin her bölgesinden amatör ve profesyonel sporcular Aydos Patika Koşusu’nda buluştu.

 

3 ayaktan oluşan ve ilk ayağı 22 Şubat’ta 11 km koşu olarak gerçekleşen yarışların puanlı serinin ikinci ayağı 15 Mart’ta, üçüncü ayağı ise 5 Nisan’da koşuldu. Koşu+bisiklet kombine yarışları ve koşu+bisiklet takım yarışları da ile yarışlar sonuçlandı.

 

Puanlı seride sporcuları, zorlu yarışın ardından madalya, kupa ve ödüllerini aldı.  Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz desteği ile doğa ile buluşma ve doğa sevgisini spor ile buluşturma ve sağlıklı yaşamı özendirme adına güzel bir etkinlik olarak yarışlar gerçekleşti.

 

Belediyemiz satranç, yelken, dağcılık, futbol, atletizm, bisiklet gibi sporlar için sağladığımız destek yanında spor kulüplerine de katkıda bulunuyor. Kartal kültür, sanat gibi etkinlikler yanında sportif yarışlarla da ilgi alanı konumuna erdi.” dedi.

 

Organizasyonda görev alan Utkuer Yaşar da  Aydos Patika Koşusu 5. yılını da geride bıraktığını belirterek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve diğer sponsorlara, destek verenlere teşekkür etti. “Bu yıl bisikletinde eklendiği yarışlara gösterilen ilgi Aydos Ormanları’nın tanınmasına da vesile oldu.” dedi.

 

8K BİSİKLET ERKEKLER 16K BİSİKLET ERKEKLER
1 BURAK KUNDUZ 1 YASIN YAMAN
2 GÖRKEM AKA 2 MERT YILDIRIM
3 SERKAN TEKDURMAZ 3 ÇAĞATAY İNCEL
8K BİSİKLET KADINLAR 16K BİSİKLET KADINLAR
1 CLAIRE PİNATEL 1 MARLENA POLEC
2 BÜŞRA CAN 2 CEREN ANGILI
3 GÖKÇE SOYSAL 3 GÜLŞEN TOKAÇ
4K KOŞU ERKEKLER 11K KOŞU ERKEKLER
1 SELIM ÖZ 1 KADIR ERGIN
2 BERK CIRAVOGLU 2 SAMET SAYILI
3 PAMİR SACKAN 3 SEBAHATTIN ÇINKILIÇ
4K KOŞU KADINLAR 11K KOŞU KADINLAR
1 CLAIRE PİNATEL 1 NEVAL YASAR
2 HÜLYA TANRIYAŞÜKÜR 2 HANiFE EBRU DÖNMEZ
3 SEZER KATILMIS 3 HALE PINAR ZENGINGÖNÜL
4K KOŞU+8K BİSİKLET KOMBİNE ERKEKLER 11K KOŞU+16K BİSİKLET KOMBİNE ERKEKLER
1 SERKAN TEKDURMAZ 1 DUYGUN YURTERI
2 GÜNDÜZ HAKAN SAVAŞER 2 ÇAĞATAY İNCEL
  3 SELÇUK SABUNCU
  11K KOŞU+16K BİSİKLET KOMBİNE KADINLAR
  1 GÜLŞEN TOKAÇ
4K KOŞU+8K BİSİKLET TAKIMLAR
1 TEAM TRAFO
 
11K KOŞU+16K BİSİKLET TAKIMLAR
1 AYRANMEN
2 CARGO
3 DEVAMSIZLAR
 
 
📆 06 Nisan 2015 Pazartesi 12:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR